W związku z napiętą sytuacją w Egipcie MSZ wystosowało ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych i radzi unikać większych miast. Organizowane w nich demonstracje mogą mieć gwałtowny i niebezpieczny przebieg.

Prawa antyterrorystyczne w USA są niezwykle surowe i szerokie. Przekonał się o tym boleśnie Justin Carter, który podczas dyskusji w sieci stwierdził, że "wystrzela szkołę pełną dzieci", wyraźnie przy tym zaznaczając, że jest to żart. Pomimo tego, trafił na wiele miesięcy do aresztu i grozi mu 8 lat więzienia. Internauci szykują petycję do Baracka Obamy.

Uciekający przed amerykańskim listem gończym Edward Snowden znalazł się w stanie zawieszenia. Jak pisze "Washington Post", 29-latek, który ujawnił tajemnice wywiadu USA, obecnie jest na łasce Rosji, ponieważ żaden inny kraj nie wyraża chęci wsparcia go i pomocy w wydostaniu się z Moskwy. Dotychczas zdecydowany na to Ekwador się wycofuje.

Watykański prałat, tajny agent i finansowy pośrednik. Prywatny samolot i 20 mln euro na szwajcarskim koncie. Raport sędziego ws. aresztowanych za próbę nielegalnego wwiezienia do Włoch dużej ilości gotówki, przypomina powieść szpiegowską. W tle zaś pojawia się krytykowany Bank Watykański i papież Franciszek, który obiecał zrobić porządki w Kurii.

Według kontrolowanej przez Partię Komunistyczną Chin gazety "Global Times", niedawne akty przemocy w prowincji Xinjiang to w znacznej mierze dzieło syryjskiej opozycji. Rebelianci walczący z reżimem Baszara Asada mają szkolić ekstremistów ujgurskich - twierdzi Pekin.

Egipska opozycja dała prezydentowi Mohammedowi Mursiemu czas do wtorku na ustąpienie z urzędu. Ultimatum pojawiło się po fali gigantycznych manifestacji. W niedzielę na ulice największych miast kraju wyszło kilka milionów przeciwników prezydenta i Bractwa Muzułmańskiego. Mija właśnie pierwsza rocznica objęcia przez Mursiego najwyższego urzędu w państwie.

USA przekażą Unii Europejskiej wyjaśnienia w sprawie doniesień o objęciu UE działalnością wywiadowczą przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego - zapowiedział szef amerykańskich służb wywiadowczych James Clapper.

Około 5 tysięcy osób protestowało w niedzielę w pobliżu stadionu Maracana w Rio de Janeiro, gdzie rozgrywany był finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Konfederacji. Grupy demonstrantów próbowały wedrzeć się na stadion. Doszło do starć z policją.

O północy z niedzieli na poniedziałek przewodnictwo w Unii Europejskiej przejęła Litwa. Tym samym Irlandia zakończyła półroczne kierowanie pracami Wspólnoty. - Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej jest dużym wyzwaniem dla Litwy, ale jestem pewny, że mu sprostamy - oświadczył w niedzielę wiceminister spraw zagranicznych Litwy Vytautas Leszkeviczius.

Na lotniskach i targach lotniczych, takie jak te zakończone niedawno w Paryżu, dominują samoloty, które poza entuzjastami nie wywołują większego zainteresowania. Przecież wszystkie wyglądają podobnie. Są jednak na świecie maszyny, które nawet gdyby zobaczył je laik, to wywołają zdziwienie i zainteresowanie. Część z nich to samoloty albo naprawdę duże, albo o bardzo dziwnych kształtach.