Po pożarze na rzymskim lotnisku pracownicy muszą nosić maseczki

Widok pracowników obsługi naziemnej w maseczkach higienicznych na twarzach dziwi pasażerów rzymskiego lotniska Fiumicino. Personel terminalu 3, który nosił maseczki dobrowolnie uskarżając się na złe samopoczucie po pożarze, otrzymał teraz nakaz ich zakładania.

Blair zarabia na przemowach. "Chciał 330 tys. funtów, ale nie zgodzili się organizatorzy"

Były brytyjski premier Tony Blair, jak wielu innych byłych polityków, zarabia na życie wygłaszając przemówienia. Jest w szacownym gronie kilku światowych polityków, których gaże za takie występy liczone są w w setkach tysięcy dolarów. Jednak jak się okazuje, wszystko ma swoje granice. Organizatorzy jednej z konferencji na temat żywności skreślili z listy przemówienie Blaira, ponieważ zażądał on honorarium w wysokości 330 tys. funtów - pisze serwis „Express”.

Szczyt w Moritzburgu pod znakiem nielegalnej imigracji

Komisja Europejska zaproponowała, by kraje członkowskie Unii Europejskiej przyjęły do siebie 40 tys. uchodźców. Do Polski miałoby trafić 2 tys. 659 osób. M. in. o polityce migracyjnej wobec uchodźców będą dziś rozmawiać szefowie resortów spraw wewnętrznych Grupy G6. W spotkaniu weźmie udział także szefowa polskiej MSW Teresa Piotrowska.

Zamknięta puszka napoju nie dla muzułmanki. "Mogłaby jej użyć jako broni"

Ten lot dla Tahery Ahmad okazał się wyjątkowo nieprzyjemny. Poprosiła stewardesę o napój w zamkniętej puszce - tłumacząc to względami higieny. Odmówiono jej, powołując się na względy bezpieczeństwa. Jednocześnie jednak inny pasażer dostał piwo w zamkniętym pojemniku. Tahera jest muzułmanką. Historia odbiła się w internecie szerokim echem.

Komputer Apple wart 200 tysięcy dolarów znaleziony w śmieciach

Coś co dla jednego człowieka jest śmieciem, może okazać się skarbem dla kogoś innego. Przekonali się o tym pracownicy firmy zajmującej się recyklingiem odpadów w South Bay w hrabstwie Los Angeles. Wśród sprzętu elektronicznego, przekazanego przez kobietę porządkującej dom po śmierci męża, wypatrzyli pierwszy model komputera Apple. Na świecie jest ich jeszcze tylko około 200.

Dżihadyści coraz bliżej granicy z Turcją

Dżihadyści z Państwa Islamskiego przejęli kontrolę nad rejonami na północy Syrii, leżącymi w pobliżu przejścia granicznego z Turcją, otwierając sobie drogę do zdobycia granicznego miasta Azaz - poinformowało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Miecznik zabił rybaka

Hawajski rybak zginął w trakcie łowienia ryb. Próbując wyciągnąć z wody dorodnego miecznika, otrzymał cios ostrym „mieczem” w klatkę piersiową.

Zatrzymało go dopiero pół tony dynamitu. Żeby go zabić, mafia wysadziła w powietrze autostradę

To było upalne popołudnie 23 maja 1992 roku. Chwilę przed godziną 18 konwój policyjny trzech samochodów mknął 160 km/h autostradą A29 w kierunku Palermo w okolicach miejscowości Capaci. W jednym z pojazdów znajdował się sędzia Giovanni Falcone - człowiek, który rzucił wyzwanie włoskiej mafii. Sycylijska cosa nostra poprzysięgła mu zemstę jeszcze w latach 80. i już raz próbowała odebrać mu życie. Falcone wiedział, że zginie, ale tym razem pędził spokojnie w konwoju. Wtedy doszło do wybuchu. Ponad 100 metrów autostrady wyleciało w powietrze, a nieustępliwy sędzia zginął.

Koalicja uderza w rebeliantów. Naloty na bazy wojskowe

Samoloty sił arabskiej koalicji zbombardowały w nocy z soboty na niedzielę i wczesnym rankiem w niedzielę bazy wojskowe w stolicy Jemenu, Sanie, opanowane przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti - poinformowała agencja Reutera, powołując się na mieszkańców.

Oto największa fabryka myśliwców na świecie. Zobacz, jak powstają F-35



Najnowszy amerykański myśliwiec F-35 Lightning II formalnie jeszcze nie wszedł do służby, ale już jest najliczniej produkowaną maszyną wojskową na świecie. W tym roku ma ich powstać 36, ale do końca 2019 roku produkcja ma zostać zwiększona do 240 rocznie. Głównym miejscem wytwarzania F-35 jest fabryka w Fort Worth w Teksasie, gdzie większość prac odbywa się w wielkiej hali długiej na ponad kilometr.

Po raz pierwszy od ponad 800 lat. Kobieta we władzach Oxfordu

Profesor Louise Richardson, obecna wicekanclerz szkockiego Uniwersytetu św. Andrzeja, dostała nominację od Uniwersytetu Oxforda, który zaproponował jej to samo stanowisko. Specjalizująca się w ruchach terrorystycznych na całym świecie 56-latka przyjęła zaproszenie i w najbliższych dniach stanie się pierwszą kobietą w ścisłym kierownictwie uniwersytetu działającego od XII wieku.

Przeszczep twarzy. To wciąż operacja pionierska

Te operacje są tak niezwykłe, że transplantolodzy nie znajdują nawet odpowiednich porównań, by wyjaśnić jak trudne są przeszczepy twarzy. Odbywają się one bardzo rzadko i wciąż traktuje się je jako zadania pionierskie. [materiał "Faktów TVN"]