CNN: FBI udostępni część rozmów z Clinton. Chodzi o e-maile

FBI udostępni mediom, które o to zabiegały, wybrane fragmenty rozmów z Hillary Clinton pochodzące ze śledztwa w sprawie używania przez nią prywatnej skrzynki mailowej i serwera do celów służbowych, gdy była sekretarzem stanu USA - poinformował we wtorek CNN.

Werbują dzieci do walki z dżihadystami

Dwie plemienne milicje w Iraku rekrutują dzieci jako żołnierzy przed ofensywą na okupowany przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego Mosul na północy kraju - alarmują obrońcy praw człowieka z Human Rights Watch (HRW) w opublikowanym we wtorek raporcie.

Niektórzy już go pochowali. Tajemnica pałacu, obawy regionu i mocarstw

Kwestia ewentualnego następcy prezydenta Uzbekistanu Isłama Karimowa pozostaje otwarta - pisze we wtorek rosyjski dziennik "Wiedomosti". Media w Rosji cytują ekspertów, którzy wskazują na wagę stabilności w Uzbekistanie dla całego regionu Azji Środkowej. Nie wiadomo, co się tak naprawdę dzieje z prezydentem, który niepodzielnie rządził krajem od ćwierć wieku.

Uchodźcy wykorzystywani w Niemczech do pracy

Wielu uchodźców wykorzystywanych jest w Niemczech do pracy na czarno jako tania siła robocza - podała we wtorek niemiecka telewizja NDR. Pośrednictwem trudnią się pracownicy ośrodków dla imigrantów - twierdzą autorzy materiału.

Zabójca Johna Lennona pozostanie za kratami

Po raz dziewiąty sąd w Nowym Jorku odrzucił wniosek Marka Davida Chapmanna o zwolnienie warunkowe - podały amerykańskie media. Zabójca Johna Lennona został skazany w 1981 r. na karę od 20 lat więzienia do dożywocia.

Więzienie za terroryzm dla Węgierskich Strzał

Na 13 lat więzienia skazał we wtorek sąd w Budapeszcie ekstremistę Gyoergya Budahazyego za działalność terrorystyczną w latach 2007-2009. Jego 16 towarzyszy otrzymało niższe wyroki – poinformowała agencja MTI.

UNHCR: zakazy noszenia burkini stygmatyzują muzułmanów

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) z zadowoleniem przyjęło decyzję francuskiej Rady Stanu o zawieszeniu zakazu noszenia burkini na plaży w nadmorskim kurorcie. Takie zakazy "stygmatyzują muzułmanów" - oceniło.

"Nie stawiałbym zbyt wiele na to, że dojdzie do Brexitu"

Unijny komisarz Guenther Oettinger oświadczył we wtorek, że Brexit nie jest jeszcze przesądzony. Natomiast szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier podkreślił konieczność znalezienia nowych reguł przyszłej współpracy Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Apelacja polityka odrzucona, egzekucja "to tylko kwestia czasu"

Sąd Najwyższy Bangladeszu odrzucił we wtorek apelację czołowego polityka opozycyjnej partii fundamentalistów islamskich Dżamaat-i-Islami, Mira Quasema Alego, w sprawie wyroku śmierci za zbrodnie popełnione w 1971 r. podczas wojny z Pakistanem o niepodległość.

"Urzędnicy rozstrzelani z działek". Doniesienia o publicznej egzekucji

W Korei Północnej dokonano publicznej egzekucji dwóch wysokich rangą urzędników, którzy mieli wykazać się nieposłuszeństwem wobec Kim Dzong Una - poinformowały południowokoreańskie media. Informacje o egzekucji pojawiły się niedługo po głośnej ucieczce północnokoreańskiego dyplomaty do Seulu.

Samosąd po śmierci ośmiolatki. Wygnali Romów ze wsi

Biuro rzecznika praw człowieka Ukrainy zarzuciło w poniedziałek władzom obwodu odeskiego dyskryminację Romów, których przegnano z własnych domów po zabójstwie 8-letniej dziewczynki. Dokonał go najprawdopodobniej jeden z członków romskiej społeczności.

Biały Dom: Obama spotka się z Erdoganem

Prezydent USA Barack Obama spotka się z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem w niedzielę, na marginesie szczytu G20 w Chinach - podał w poniedziałek Biały Dom. Przywódcy mają rozmawiać o konflikcie syryjskim oraz sytuacji w Turcji po próbie puczu.

Sondaż: amerykańscy katolicy nie lubią Trumpa

Katolicy należą do tej części amerykańskiego elektoratu, która jest najgorzej usposobiona do Donalda Trumpa. Niepopularność republikańskiego kandydata na prezydenta w tej grupie wyborców tłumaczy jego słabe poparcie w "wahających się" stanach, decydujących zwykle o wyniku wyborów.