Stany Zjednoczone liczą straty po przejściu huraganu Laura. Według władz był to najsilniejszy huragan, jaki kiedykolwiek uderzył w Luizjanę. Skalę zniszczeń widać na nagraniach z drona.
Rio de Janeiro, Delhi, Los Angeles, Wiedeń, Belgrad - między innymi w tych miastach upamiętniono w niedzielę 40. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność".
Według biura prasowego białoruskiego przywódcy fotografia została wykonana w niedzielę, gdy w Mińsku trwał wielotysięczny protest przeciwko Łukaszence.
Prezydent Syrii Baszar el-Asad wydał w niedzielę dekret zatwierdzający skład nowego rządu. Premierem został Husajn Arnus, który kilka dni temu otrzymał misję sformowania nowego gabinetu po lipcowych wyborach parlamentarnych.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy we Francji zabito lub okaleczono około 30 koni. Policja prowadzi śledztwo w sprawie okrutnych czynów, do których doszło w różnych stadninach. Brany jest pod uwagę wątek przestępstw z udziałem sekty.
Na ulice Mińska w niedzielę wyjechały pojazdy opancerzone. Białoruskie MSW tłumaczyło, że decyzję podjęto w celu "zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy w czasie nielegalnych zgromadzeń masowych" - podała agencja Interfax-Zachód. Niedziela była 22. dniem protestów na Białorusi przeciwko fałszerstwom wyborczym. - Na ulicach Mińska jest "morze" ludzi - relacjonował w TVN24 Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej".
W USA w 40. rocznicę powstania "Solidarności" wodospad Niagara został podświetlony na biało-czerwono. Iluminacja pojawi się także na gmachu polskiego konsulatu na Manhattanie.
W ciągu ostatniej doby gwałtowne zjawiska - burze, ulewny deszcz i gradobicia - nawiedziły Szwajcarię i Włochy. Nadal obowiązują tam ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia. Również w Niemczech pada ulewny deszcz.
Prezydenci Rosji i Białorusi, Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka, spotkają się w najbliższych tygodniach - poinformował w niedzielnym komunikacie Kreml. Putin w tym dniu przeprowadził kolejną rozmowę z Łukaszenką. Powodem były 66. urodziny białoruskiego przywódcy.
Dwa rosyjskie myśliwce Su-27 niebezpiecznie zbliżyły się nad wodami międzynarodowymi Morza Czarnego do amerykańskiego bombowca B-52, który wykonywał w tym rejonie rutynowy przelot - przekazała w sobotę amerykańska armia. Pentagon opublikował także nagranie z zajścia.
Pandemia COVID-19, choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, nie ustępuje. Na całym świecie zachorowało ponad 25 milionów osób. Najwięcej z nich w Stanach Zjednoczonych.