Egipska policja zastrzeliła w poniedziałek późnym wieczorem siedmiu członków tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) - poinformował w Kairze resort spraw wewnętrznych Egiptu. Operacja sił bezpieczeństwa miała miejsce po niedzielnych zamachach, w których zginęło co najmniej 46 osób.

Korea Północna jest gotowa stanowczo odpowiedzieć na wszelkie działania zbrojne wynikające z wysłania przez Stany Zjednoczone grupy bojowej marynarki wojennej w rejon Półwyspu Koreańskiego - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Pjongjangu.

Saffiyah Khan, mieszkanka Birmingham, stanęła w obronie muzułmanki podczas marszu skrajnie prawicowej Angielskiej Ligi Obrony. Kobietę w chuście otoczyło kilkunastu uczestników zgromadzenia, a Khan była jedyną osobą, która wystąpiła przeciwko nim. Zdjęcie uśmiechającej się Khan, patrzącej odważnie w oczy miejscowego lidera antyislamskiej organizacji, podbiło internet.

Policja z hrabstwa Cambridge opublikowała nagranie z wypadku drogowego, do którego doszło w grudniu zeszłego roku. 26-letnia kobieta wyprzedzała ciężarówkę tuż przed rondem w okolicach Peterborough w Anglii. Nie zwalniając, wjechała na nasyp, a jej auto wystrzeliło w powietrze. W locie uderzyło w drzewo na wysokości około czterech metrów, po czym spadło po drugiej stronie ronda kołami do góry. W samochodzie poza kierującą było 20-miesięczne dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało. Okazało się, że kierująca była pijana. Straciła prawo jazdy na 3 lata i na 26 tygodni trafiła do aresztu.

Prezydent Donald Trump i kanclerz Angela Merkel rozmawiali w poniedziałek telefonicznie o sytuacji w Syrii. Jak poinformował Biały Dom, szefowa niemieckiego rządu poparła atak sił USA na bazę armii syryjskiej, w reakcji na użycie przez nią broni chemicznej.

Niemiecki kontrwywiad wojskowy (MAD) bada 275 przypadków wybryków o skrajnie prawicowym podłożu w Bundeswerze - informują w poniedziałek gazety należące do grupy medialnej Funke, powołując się na ministerstwo obrony. Incydenty obejmują m.in. hitlerowskie pozdrowienie.