Furgonetka wjechała w sobotę w tłum w mieście Muenster na północnym zachodzie Niemiec. Niemieckie MSW podało, że nie żyją trzy osoby, w tym kierowca pojazdu. Co najmniej 20 zostało rannych. Według niepotwierdzonych przez policję doniesień sprawcą jest 48-letni obywatel Niemiec, który leczył się psychiatrycznie.

Odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej to powinna być uroczystość, która łączy, bo katastrofa dotknęła wszystkich - mówił prezydencki minister Andrzej Dera. Dodał, że wstydem jest to, że Węgrzy zdążyli odsłonić pomnik przed Polakami. Zdaniem opozycji, pomnik postawiono z naruszeniem prawa.

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek memorandum, które poleca zbadać możliwości położenia kresu polityce imigracyjnej określanej jako "zatrzymaj i zwolnij". Stany Arizona i Teksas przygotowują się do rozmieszczenia Gwardii Narodowej na granicy z Meksykiem.

Węgierski sad najwyższy zakazał rządowi dalszego umieszczania plakatów z napisem "STOP" przedstawiających idące drogą tłumy migrantów. Decyzję opublikowano na stronie internetowej sądu. Rząd się z nią nie zgodził.

Niemal cztery lata po tragicznej katastrofie pierwszego samolotu, firma Virgin Galactic wysłała drugą eksperymentalną maszynę w kierunku kosmosu. VSS Unity po raz pierwszy uruchomiła w locie silnik rakietowy, przekroczyła barierę dźwięku i wzniosła się na wysokość niemal 30 kilometrów. W przyszłości ma wozić kosmicznych turystów na 100 kilometrów.

Na uniwersytecie w Eskisehirze na zachodzie Turcji odbyła się w piątek uroczystość upamiętniająca czterech pracowników uczelni zastrzelonych przez ich kolegę. Bliscy ofiar zarzucali władzom uczelni, że ignorowały skargi na późniejszego sprawcę.

Ekipa prokuratora specjalnego Roberta Mullera, prowadzącego śledztwo w sprawie ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie i kontaktów otoczenia Donalda Trumpa z przedstawicielami Kremla, przesłuchała rosyjskich oligarchów, którzy przybyli do USA – informuje CNN.

Dzięki niemu Amerykanie chcą doprowadzić do przełomu w lotach pasażerskich. Technologie na nim przetestowane mają pozwolić na znaczne zwiększenie prędkości lotów i skrócenie podróży. Nowy samolot X został zamówiony przez NASA w koncernie Lockheed Martin i ma być gotowy do 2021 roku.

Rosyjski państwowy regulator Roskomnadzor zwrócił się do sądu z wnioskiem o zablokowanie komunikatora Telegram. Ma to mieć związek z faktem, iż nie przekazał on Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB) kluczy kryptograficznych, które umożliwiają dostęp do treści rozmów. Informację tę podały w piątek służby prasowe Roskomnadzoru.