Wysokie grzywny za kąpiele w fontannach

Ośmioro turystów w Rzymie zostało ukaranych w niedzielę grzywnami w wysokości po 450 euro za kąpiele w fontannach. Straż miejska stanowczo egzekwuje nowe przepisy, zabraniające zachowań chuligańskich i pozbawionych szacunku dla zabytków stolicy.

Protesty w Moskwie i Petersburgu. Zatrzymania

Po zakończeniu w Moskwie akcji protestu przeciwko fabrykowaniu spraw karnych policja zatrzymała sześć osób. W Petersburgu, gdzie analogiczny protest odbył się bez zgody władz lokalnych, doszło do zatrzymań co najmniej trzech osób.

Pompeo leci do "wielkich sojuszników" rozmawiać o Iranie

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo ogłosił w niedzielę, że udaje się do Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by rozmawiać o Iranie. Powtórzył, że Waszyngton jest otwarty na rozmowy z Teheranem bez warunków wstępnych. - Wiedzą, gdzie nas znaleźć - dodał.

Kulisy "jednej z najważniejszych decyzji prezydentury Donalda Trumpa"

- Wszyscy mówili, że jestem podżegaczem wojennym, a teraz mówią, że jestem gołębiem. Nie jestem ani jednym, ani drugim - stwierdził w sobotę Donald Trump. Według amerykańskich mediów doradcy do spraw bezpieczeństwa opowiadali się za uderzeniem na Iran, mimo to prezydent USA wstrzymał operację amerykańskich sił zbrojnych zaledwie minuty przed jej rozpoczęciem. Kulisy tego zaskakującego zwrotu wydarzeń ujawniają "New York Timesowi" i CNN ludzie z otoczenia prezydenta USA.

Czesi "mają dość". Ogromna manifestacja w Pradze

W niedzielę w stolicy Czech zorganizowano wielką antyrządową manifestację. Według organizatorów w Pradze zebrało się ćwierć miliona ludzi, którzy domagali się między innymi dymisji premiera Andreja Babisza. To największy protest w tym kraju od czasu aksamitnej rewolucji z 1989 roku - pisze Reuters.

Moskwa wstrzymuje loty gruzińskich linii do Rosji

Od 8 lipca zawiesimy loty pasażerskie gruzińskich linii do Rosji - poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo transportu. Wcześniej dekretem prezydenta Władimira Putina wstrzymano loty rosyjskich przewoźników do Gruzji.

Trump: nie odwołałem ataku, tylko go wstrzymałem

Nie odwołałem ataku na Iran, jak jest to fałszywie przedstawiane w mediach, lecz na razie go wstrzymałem - napisał prezydent USA Donald Trump na Twitterze. W piątek potwierdził, że operacja została wstrzymana na 10 minut przed jej rozpoczęciem.