Programy

Identyfikator, puszka i serduszka. Jak rozpoznać wolontariusza Wielkiej Orkiestry

Programy

Jerzy Owsiak o puszkach na zbiórki WOŚP
Jerzy Owsiak o puszkach na zbiórki WOŚPtvn24
wideo 2/35

13 stycznia zagra po raz 27. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W czasie finału akcji na ulice polskich miejscowości - a także w wielu miejscach za granicą - wyjdą tysiące wolontariuszy, by kwestować na rzecz WOŚP. Jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza Orkiestry?

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Nieodłącznymi atrybutami każdego wolontariusza 27. Finału WOŚP są:

- puszka 27. Finału WOŚP - co roku wzór jest inny, tym razem dominującym motywem są motyle i bączki;

- czerwone serduszka - naklejki;

- tegoroczny identyfikator.

Wolontariusze, których spotkamy, powinni chodzić przynajmniej w dwie osoby - organizatorzy podkreślają, że ze względów bezpieczeństwa nikt nie powinien kwestować sam.

Szczególnie ważny jest identyfikator. To dzięki niemu możemy mieć pewność, że osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajdują się: imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR. A wszystko według wzoru jak na zdjęciu.

Oficjalnay wzór identyfikatora 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocywosp.org.pl

Wolontariusze "Zbliż się do Orkiestry"

Już od kilku lat w wybranych miastach w Polsce podczas finałów WOŚP kwestują wolontariusze z przenośnym terminalem, umożliwiającym płatności zbliżeniowe na rzecz WOŚP. Tak będzie również w tym roku. Wolontariusz z terminalem powinien nosić specjalną koszulkę z informacją o tym, że przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi. Będzie na niej napis "Zbliż się do Orkiestry".

W trosce o bezpieczeństwo transakcji, każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Swoje datki można wpłacać zarówno tradycyjnie, zbliżeniowo, jak również poprzez Blik.

Podczas 27. Finału 430 wolontariuszy będzie miało przy sobie przenośne terminale, a 310 terminali będzie dostępnych w placówkach mBanku.

Lista miejscowości, w których można spotkać wolontariusza z terminalem

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa w Polsce, ciesząca się największym zaufaniem społecznym. 

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. 

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów WOŚP fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny kwotę ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24 2019

Oficjalna puszka 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocywosp.org.pl

Autor: tmw//plw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP/Łukasz Widziszowski

Pozostałe wiadomości