UEFA wybrała objawienia Euro. Wśród nich Polak. "Bohater narodowy"

TVN24

tvn24Raphael Guerreiro, Hal Robson-Kanu i Hannes Halldorsson

Michał Pazdan został wyróżniony przez UEFA. Europejska federacja umieściła polskiego obrońcę w grupie największych odkryć mistrzostw Europy we Francji. "Kończył Euro jako bohater narodowy" - napisano w uzasadnieniu werdyktu.

Michał Pazdan błysnął wielką formą na turnieju finałowym we Francji. Jeszcze przed imprezą wielu polskich kibiców zastanawiało się, kto będzie grał na środku obrony obok Kamila Glika. Po zakończeniu ME nikt już nie miał takich wątpliwości. Pazdan wypromował się także w oczach ekspertów z zagranicy.

Portier nie chciał uwierzyć

Na oficjalnej stronie UEFA przypomniano, czego dokonał nasz obrońca przed Euro 2016.

"Dostał się do składu na Euro 2008, ale był tylko rezerwowym. W polskiej ekstraklasie wygrał mistrzostwo z Legią Warszawa w sezonie 2015/16" - wyliczają największe sukcesy autorzy publikacji.

"Kiedy Pazdan otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski, portier w hotelu nie chciał uwierzyć, że jest członkiem drużyny. Skromny środkowy obrońca kończył Euro jako bohater narodowy po tym, jak pomógł drużynie zachować czyste konto w trzech meczach grupy C, przede wszystkim z Niemcami" - czytamy w uzasadnieniu wyboru Polaka do grona objawień Euro.

Wśród odkryć mistrzostw Europy według UEFA znaleźli się także: Raphael Guerreiro (Portugalia), Hal Robson-Kanu (Walia), Nolito (Hiszpania), Michael McGovern (Irlandia Północna), Hannes Halldorsson (Islandia), Arlind Ajeti (Albania) i Thomas Meunier (Belgia).

Autor: dasz / Źródło: sport.tvn24.pl, uefa.com