Premium

Zwolennicy teorii spiskowych czekali na "dowód życia". Kate mówi o "niezwykle trudnych miesiącach"

Zdjęcie: Stephen Pond/Getty Images)

Odkąd księżna Kate w styczniu przeszła operację i wycofała się z życia publicznego, mnożyły się spekulacje i teorie spiskowe na temat jej zniknięcia. Cyfrowo zmodyfikowana fotografia, na której pozuje z dziećmi, spowodowała, że hasztagi #WheresKate i #KateGate biły w internecie rekordy popularności. Każda próba wyciszenia emocji jeszcze bardziej je wzmagała. Pytano: co się dzieje z księżną Walii? gdzie jest? dlaczego milczy? Odpowiedź przyszła wieczorem 22 marca: księżna Kate ma nowotwór.

Jest sobotni wiosenny poranek 16 marca 2024 roku. Ze sklepu ogrodniczego w pobliżu królewskiej rezydencji Adelaide Cottage niedaleko Windsoru wychodzi dwoje ludzi. Niosą torby z zakupami. Mężczyzna ma na sobie granatową kurtkę i czapkę z daszkiem osłaniającą twarz, kobieta - czarną sportową bluzę i legginsy. Uśmiecha się, oboje wydają się rozluźnieni i pochłonięci rozmową. Nelson Silva, przypadkowy świadek, rozpoznaje w tej parze księcia Williama i księżną Kate. Siedząc w samochodzie na parkingu, włącza kamerę w telefonie. Oto długo oczekiwane, pierwsze publiczne pojawienie się księżnej od czasu jej operacji w styczniu. 

Film zostaje opublikowany przez brytyjski "The Sun" i portal TMZ. Dziennik nadaje tekstowi tytuł "Wspaniale cię znowu widzieć, Kate". Amerykański portal informuje, że wiarygodność materiału została zweryfikowana. - Nie miałem wrażenia, żeby [Kate i William] ukrywali, kim są - relacjonuje autor nagrania. - Kate wyglądała na szczęśliwą i zrelaksowaną. Sprawiali wrażenie zadowolonych z samego faktu, że mogą pójść do sklepu i być między ludźmi - dodaje. 

Niewidziana publicznie od wielu tygodni księżna Kate i książę William na zakupach
Niewidziana publicznie od wielu tygodni księżna Kate jest cała i zdrowa

Ale wielu internautów nie wierzy w prawdziwość tej publikacji. Wskazują na inny chód, uśmiech i profil domniemanej księżnej. W mediach społecznościowych szybko zaczyna dominować narracja o sobowtórce występującej na nagraniu, w rzeczywistości ma to być 40-letnia Brytyjka Heidi Agan. Gdzie zatem jest Kate? 

Znikająca księżna 

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam