TVN24 | Poznań

Pijany lekarz w szpitalu. "Nie zajmował się pacjentami"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w powiecie złotowskim
Do zdarzenia doszło w powiecie złotowskimGoogle Earth Pro
wideo 2/6
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Złotowie

Prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie miał lekarz ze szpitala w Złotowie (woj. wielkopolskie). Został już zwolniony z pracy. Dyrekcja placówki zapewnia, że tego dnia nie miał kontaktów z pacjentami.

Policjanci ze Złotowa we wtorek zostali powiadomieni, że w miejscowym szpitalu powiatowym pracuje nietrzeźwy lekarz. Sprawę zgłosił im dyrektor placówki, którego wcześniej poinformował kierownik oddziału. Na miejsce został wysłany patrol, który potwierdził zdarzenie.

- Policjanci na oddziale psychiatrycznym przebadali lekarza. Okazało się, że w organizmie miał blisko 1,4 promila alkoholu. Nie był to główny lekarz dyżurujący, po prostu znajdował się na terenie oddziału – mówi Damian Pachuc, oficer prasowy złotowskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Stracił pracę, którą niedawno dostał

Dyrekcja placówki rozwiązała już z medykiem umowę o pracę. - Mając na uwadze dobro naszych pacjentów oraz świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie, nie możemy tolerować takich sytuacji - podkreśla Teresa Marchlewicz-Pachuc, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie.

Jak poinformowała, 56-latek pracował u nich od niedawna. Został wyłoniony w konkursie jako konsultant w dziedzinie psychiatrii. - W danym dniu nie zajmował się sprawami leczniczymi i nie miał kontaktu z pacjentami - podkreśliła rzeczniczka.

Policja wszczęli w tej sprawie postepowanie dotyczące wykroczenia polegającego na podjęciu czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi za to kara grzywny lub aresztu.

Autor:FC

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości