Pocisk przebił szybę i wleciał do domu. W środku była rodzina z dziećmi

Pocisk przebił szybę i wpadł do domu. W środku była rodzina z dziećmi
Pocisk przebił szybę i wpadł do domu. W środku była rodzina z dziećmi
Źródło: TVN24

Pocisk nieznanego pochodzenia w poniedziałek wieczorem przebił szybę w oknie i wleciał do domu, w którym przebywała rodzina z dwójką dzieci. Sprawę bada policja.

Informację o pocisku, który przebił szybę w oknie tarasowym jednego z domów w Stobnie (woj. wielkopolskie), kaliscy policjanci otrzymali w poniedziałek po godzinie 18.

Pocisk przebił szybę okna tarasowego
Pocisk przebił szybę okna tarasowego
Źródło: Archiwum prywatne

- Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że pocisk przebił szybę i wpadł do domu, w którym znajdowały się cztery osoby. To rodzice z dwójką dzieci w wieku 2 i 7 lat. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał - przekazała podkomisarz Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Pocisk przebił szybę okna tarasowego
Pocisk przebił szybę okna tarasowego
Źródło: Archiwum prywatne

Policjanci przeszukali pobliski teren, przepytali sąsiadów i dokonali oględzin pocisku oraz domu. Na miejscu pracował technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem patrolowo-tropiącym.

Nie wiadomo, czy zdarzenie było celowe, czy pocisk przypadkowo trafił w dom. Jak informuje podkom. Jaworska-Wojnicz, powołany zostanie biegły z zakresu balistyki, aby określić rodzaj pocisku oraz rodzaj broni, z którego został wystrzelony.

Źródło: Google Maps
TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: