Poznań

Remont torowiska: objazdy dla komunikacji

Poznań

MPK Poznań | K. LesińskaW weekend tramwaje nie dojadą do Ogrodów

W weekend spore utrudnienia czekają nas na ul. Dąbrowskiego. Tramwajem nie dojedziemy na pętlę na Ogrodach, a część ulicy będzie jednokierunkowa. Autobusy wrócą natomiast od piątku na ul. Zawady.

Utrudnienia na ul. Dąbrowskiego to efekt rozpoczynającego się remontu torowiska przy wjeździe na pętlę Ogrody. Od soboty do poniedziałku ulica Dąbrowskiego od Szpitalnej do Botanicznej będzie jednokierunkowa. Autobusy i tramwaje pojadą objazdami.

Tylko do Rynku Jeżyckiego

Tramwaje linii nr 2, 17 i 18 dojeżdżać będą tylko w rejon rynku Jeżyckiego, tam skręcą w ul. Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Po dotychczasowej, obowiązującej od środy trasie kursować będzie linia 15. Od ronda Kaponiera do Ogrodów co 8 minut kursować będą autobusy "Za tramwaj".

Komunikacja tramwajowa:

Linia 2 DĘBIEC – … – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – RYNEK JEŻYCKI – Dąbrowskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera - … - DĘBIEC Linia 17 GÓRCZYN – … – Fredry – most Teatralny – Dąbrowskiego – RYNEK JEŻYCKI – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Roosevelta – most Teatralny – … - GÓRCZYN Linia 18 STAROŁĘKA – … – rondo Kaponiera – Roosevelta – Dąbrowskiego – RYNEK JEŻYCKI – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – … - STAROŁĘKA

Linia T ZA TRAMWAJ (kursuje w dniach 2 i 3 czerwca br.) RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Dąbrowskiego – Szpitalna – OGRODY Powrót OGRODY – Szpitalna – Szamarzewskiego – Szamotulska – Dąbrowskiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA

Autobusy inaczej aż do poniedziałku

Od soboty do poniedziałku zmienione zostaną trasy autobusów linii: 50, 82, 91, 95, 239, 718 i 719.

82 i 91 jadące z Grunwaldu w kierunku Piątkowa kursować będą objazdem przez ulice Szamarzewskiego i Szamotulską. Autobusy linii nr 50, 718 i 719 z pętli Ogrody kursować będą objazdem przez ulice: Dąbrowskiego i Polską do ulicy Bukowskiej a autobusy linii nr 95 dojeżdżać będą do Ogrodów od strony ulicy Dąbrowskiego – przejadą w kierunku Kiekrza przez Szamarzewskiego i Szamotulską.

Linia nocna 239 w kierunku centrum kursować będą objazdem przez ulice: Dąbrowskiego, Szpitalną, Szamarzewskiego i Szamotulską.

Komunikacja autobusowa:

Linia 50

OGRODY – Szpitalna – Dąbrowskiego – Polska – Bukowska – … - GÓRCZYN

Powrót po stałej trasie

Linia 82

GÓRCZYN – … - Grochowska – Szpitalna – Szamarzewskiego – Szamotulska – Dąbrowskiego – … - OS.WICHROWE WZGÓRZE

Powrót po stałej trasie

Linia 91

OS.KOPERNIKA – … - Bukowska – Szpitalna – Szamarzewskiego – Szamotulska – Dąbrowskiego – … - OS. JANA III SOBIESKIEGO

Powrót po stałej trasie

Linia 95

OGRODY – Szpitalna – Szamarzewskiego – Szamotulska – Dąbrowskiego – Żeromskiego – … - KIEKRZ

Powrót

KIEKRZ – … - Żeromskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – OGRODY

Linia 239

KIEKRZ – … - Dąbrowskiego – Szpitalna – Szamarzewskiego – Szamotulska – Dąbrowskiego – … - DWORZEC GŁÓWNY PKP

Powrót po stałej trasie

Linia 718 i 719

OGRODY – Szpitalna – Dąbrowskiego – Polska – Bukowska – … - DOPIEWO/ DWORZEC KOLEJOWY

Powrót po stałych trasach

Koniec remontu na Zawadach

Tymczasem od piątku autobusy linii nr 70, 73, 85 oraz 237 nie będą kursować przez ulicę Hlonda i powrócą na swoją stałą trasę przez ulicę Zawady.

Autor: FC/par

Źródło zdjęcia głównego: MPK Poznań | K. Lesińska

Pozostałe wiadomości