Kot utknął w komorze silnika. Cudem uniknął śmierci

Autor:
ng//rzw
Źródło:
Policja Lubuska
Kot utknął w komorze silnika. Cudem uniknął śmierci
Kot utknął w komorze silnika. Cudem uniknął śmierciPolicja Lubuska
wideo 2/4
Policja LubuskaKot utknął w komorze silnika. Cudem uniknął śmierci

Kociak utknął w komorze silnika zaparkowanego samochodu. Przy wysokiej temperaturze powietrza i rozgrzanych blachach pojazdu wiadomo było, że zwierzę długo nie przeżyje. Z pomocą ruszyli policjanci, zawiadomieni przez mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 lipca. Mieszkańcy Nowej Soli poprosili policjantów o interwencję w sprawie kota, który utknął pod maską jednego z zaparkowanych na parkingu samochodów i przeraźliwie miauczy.

- Policjanci mając na uwadze zagrożenie życia kociaka, który w tak wysokiej temperaturze nieopatrznie wszedł pod maską samochodu, wczołgali się pod pojazd, aby go ratować - informuje młodszy aspirant Justyna Sęczkowska, oficer prasowy KPP w Nowej Soli.

Wystraszone i wyczerpane zwierzę policjanci wyciągnęli spod maski, a następnie zawieźli je do weterynarza.
Nowa Sól. Kocię utknęło w komorze silnika Wystraszone i wyczerpane zwierzę policjanci wyciągnęli spod maski, a następnie zawieźli je do weterynarza.Lubuska Policja

Mundurowi wyciągnęli wystraszone i wyczerpane zwierzę i zawieźli je do weterynarza, gdzie zostało opatrzone. Stamtąd kociak trafił prosto do przytuliska. Jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.

Policjanci z Nowej Soli pomogli kociakowi, który utknął w komorze silnika jednego z zaparkowanych samochodów
Kota wyciągniętego z komory silnika opatrzył weterynarzZ jego gabinetu kociak trafił prosto do przytuliska. Policja Lubuska

Pod maską szukają ciepła i schronienia

Koty poszukujące schronienia w komorze silnika to plaga w sezonie jesienno-zimowym. Często instynktownie wybierają rozgrzane samochody, stanowiące idealny schowek przed zimnem. Czujność warto zachować jednak także w okresie letnim.

Autor:ng//rzw

Źródło: Policja Lubuska

Źródło zdjęcia głównego: Policja Lubuska

Pozostałe wiadomości