Sklep wprowadził limit klientów w związku z epidemią. Nie chciał stać w kolejce, ze złości wybił szybę

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/ks
Źródło:
TVN 24 Poznań
Morawiecki o ograniczeniach w handluTVN24
wideo 2/9
TVN24Morawiecki o ograniczeniach w handlu

Sklep, w którym chciał zrobić zakupy, wprowadził ograniczenie w liczbie klientów przebywających w środku w związku z epidemią COVID-19. A on nie chciał stać w kolejce do wejścia. Wszystko zakończyło się wybitą szybą. Teraz krewki 38-latek może trafić do więzienia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W poniedziałek około godziny 14 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o mężczyźnie, który wybił szybę w jednym ze sklepów w centrum miasta i uciekł.

- Wszystkie policyjne patrole otrzymały zdjęcie sprawcy tego czynu, a policjanci kryminalni w poszukiwaniu mężczyzny wykorzystali również możliwości, jakie daje zielonogórski monitoring - tłumaczy Małgorzata Barska z tamtejszej policji.

Był zaskoczony

Kryminalni ustalili, gdzie uciekł mężczyzna i po krótkim czasie został on zatrzymany. - 38-letni zielonogórzanin był bardzo zdziwiony, że policjanci tak szybko go odnaleźli. Przyznał się do winy i wyjaśnił, dlaczego to zrobił - informuje Barska.

38-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolnościKMP Zielona Góra

Okazało się, że sklep, zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w związku z epidemią, ograniczył liczbę klientów, którzy mogą przebywać w środku. Podczas, gdy kilka osób spokojnie czekało na wejście przed drzwiami sklepu, 38-latek postanowił ominąć kolejkę i wszedł do środka.

- Został wyproszony przez pracownika ochrony i wtedy ze złości kopnął w szybę - wyjaśnia Barska.

Wartość zniszczeń została wstępnie wyceniona na 2000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia i przyznał się do zarzucanego czynu. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło w Zielonej Górze

Nowe przepisy wchodzą w życie

Od środy limity klientów jednocześnie przebywających w sklepach będą obowiązkowe.

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść trzy razy więcej osób niż jest w nim kas.

Od czwartku wszyscy klienci będą musieli też robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.

Dodatkowo w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia.

PREMIER OGŁOSIŁ NOWE OBOSTRZENIA. ZOBACZ LISTĘ

Autor:FC/ks

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KMP Zielona Góra