TVN24 | Poznań

"Nagle zobaczyłem, jak z radiowozu puszczają "sto lat" i składają życzenia jednemu z sąsiadów"

TVN24 | Poznań

Źródło:
TVN24/Kontakt24
Życzenia od kaliskiej policji dla osób na kwarantannieKontakt24
wideo 2/4
Kontakt24Życzenia od kaliskiej policji dla osób na kwarantannie

Było gromkie "sto lat", brawa i życzenia zdrowia wypisane na wielkim banerze. Policjantki z Kalisza złożyły życzenia dwóm mężczyznom, którzy przebywają w kwarantannie. Do życzeń dołączyli się też sąsiedzi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Nie pora na świętowanie w dużym gronie, zwłaszcza, gdy akurat się jest na kwarantannie, tak jak dwóch solenizantów z Kalisza. Mimo to w tym wyjątkowym dniu nie zostali sami. Pamiętała o nich kaliska policja.

- Byłem w garażu. Zobaczyłem podjeżdżający radiowóz. Nagle zobaczyłem, jak z samochodu puszczają "sto lat" i trzymając w ręku transparent składają życzenia urodzinowe jednemu z sąsiadów - mówi pan Tomasz i dodaje, że był zaskoczony całą sytuacją.

- Każdy gest w takim czasie się liczy, to wielka otucha dla osoby, która urodziny musi spędzać w mieszkaniu. Tej osobie musiało być bardzo miło i na pewno doceniła fakt, że obcy ludzie życzą jej zdrowia - opowiadał.

Spontaniczna akcja

- To była spontaniczna akcja. Wraz z podkom. Moniką Rataj z wydziału prac społecznych postanowiłyśmy zrobić miłą niespodziankę dwóm osobom, które dziś obchodziły urodziny. Szybko zrobiłyśmy baner z życzeniami i pojechałyśmy pod dwa domostwa. Za każdym razem wyglądało to tak samo: włączałyśmy muzykę i wyciągnęłyśmy baner - opowiada Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Za miły gest wdzięczni byli nie tylko solenizanci, ale też i ich sąsiedzi, którzy szybko przyłączyli się do życzeń.

- Bili brawa, też złożyli życzenia na odległość. Cieszymy się, że nasze działania sprawiły tak wiele radości i wzbudziły tyle pozytywnych emocji. Niezwykle miłe było też to, że i nam życzono zdrowia i wytrwałości w służbie - dodaje Jaworska-Wojnicz.

aa/gp

Źródło: TVN24/Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Tagi:
Raporty: