Przyszedł po zwrot pieniędzy. Udusili go, a ciało zawinęli w dywan

Prokuratura o zarzutach dla Bartłomieja J. i Łukasz O. (wideo ze stycznia 2021 r.)
Prokuratura o zarzutach dla Bartłomieja J. i Łukasz O. (wideo ze stycznia 2021 r.)TVN24
wideo 2/5
TVN24Prokuratura o zarzutach dla Bartłomieja J. i Łukasz O.

Przyszedł po zwrot pieniędzy. Doszło do awantury. Mężczyzna został pobity i uduszony kablem. Zabójcy ciało zawinęli w dywan. Po pierwszym procesie zostali skazani na po 25 lat pozbawienia wolność. Sąd apelacyjny złagodził te kary.

Do zabójstwa doszło 26 stycznia 2021 roku w jednym z mieszkań przy ul. Fabrycznej w Kaliszu. 31-letni Łukasz O. i 24-letni Bartłomiej R. wypili po setce wódki i zażyli amfetaminę. Podczas rozmowy starszy powiedział, że od kilku dni telefonami nęka go znajomy, ponieważ żąda zwrotu pożyczonych 8 tys. zł.

W trakcie tego spotkania do mieszkania przyszedł ten znajomy z żądaniem zwrotu długu. Zdaniem prokuratury to właśnie wtedy między trzema mężczyznami miało dojść do awantury, podczas której 39-latek został zamordowany. Oskarżeni postanowili zatrzeć ślady. Zawinęli zwłoki w dywan i próbowali wynieść. Nie udało się, ponieważ do domu wróciła partnerka oskarżonego i zawiadomiła policję.

Wspólnie i w porozumieniu

Prokuratura zarzuciła mężczyznom, że działając wspólnie i w porozumieniu z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, zaatakowali pokrzywdzonego. Bili go drewnianym tłuczkiem po głowie, pięściami i nogami po całym ciele. W końcu udusili pokrzywdzonego kablem.

Za zabójstwo oskarżonym groziło dożywocie. Sąd Okręgowy w Kaliszu wymierzył im karę po 25 lat więzienia.

Na skutek złożonej przez obronę apelacji wyrok kaliskiego sądu został zmieniony. Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził orzeczenia i wymierzył oskarżonym 12 i 15 lat więzienia. Zdaniem łódzkiego sądu, jeden z nich "działał w zamiarze ewentualnym", czyli bez zamiaru bezpośredniego zabójstwa.

- Sąd uznał, że kary wymierzone przez kaliski sąd są zbyt surowe - powiedziała PAP obrońca jednego ze skazanych adwokat Magdalena Walczak.

Wyrok jest prawomocny.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

pop

PAP

Źródło zdjęcia głównego: kalisz24.info.pl

Pozostałe wiadomości