Poznań

Poznań

Korupcja w poznańskim wojsku

Policjanci i żołnierze Żandarmerii Wojskowej z Poznania zatrzymali osoby które mogą być zamieszane w korupcję i zagarnięcie pieniędzy na szkodę wojska. Za oszustwa podejrzanym grozi kara 8, a za korupcję nawet 12 lat więzienia.

Konsultacje "zrobiono dla picu"? Mieszkańcy źli na urzędników

Poznańscy społecznicy czują się leckceważeni przez urzędników, którzy odpowiadają za przebudowę ulicy Kraszewskiego. - Konsultacje w tej sprawie zrobiono chyba dla picu - oceniają. Projektant przyznaje, że przeprowadzono je zbyt późno by wprowadzić poważne zmiany. ZDM zwraca jednak uwagę, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

Polskie flagi, czerwono od rac. Marsz Zwycięstwa w Poznaniu

Ponad tysiąc osób z biało-czerwonymi flagami przeszło w sobotę ulicami Poznania. Marsz Zwycięstwa, upamiętniający 94. rocznicę podpisania rozejmu, który potwierdził zdobycze powstania wielkopolskiego, zorganizowało stowarzyszenie kibiców Wiara Lecha.

Zepsutą rogatkę "naprawili" sznurkiem

Na przejeździe kolejowym przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu zepsuty szlaban związano sznurkiem. Efekt tej "naprawy" sfilmował Marek Obtułowicz, znany też jako "Szeryf internetu". - Brawo kolejarze! - komentuje.

Za samochód dla policji zapłacą sponsorzy

Policjanci z Gostynia dostaną nowy samochód. Będzie nieoznakowany, klimatyzowany, z alufelgami i 170 końmi pod maską. Część zakupu sfinansuje powiat, ale za większość zapłacą prywatne firmy.

"Czas otworzyć klatki"

- Polska jest trzecim krajem w Europie, pod względem hodowli zwierząt futerkowych. Czas to zmienić - mówi Agata Wilkowska ze stowarzyszenia Otwarte Klatki. W Poznaniu, jak i w innych miastach Polski, w piątek i sobotę będzie można w tym celu wysłać pocztówkę do premiera.

Znamy datę jarocińskiego festiwalu

Tegoroczny Jarocin Festiwal w Jarocinie (Wielkopolska) odbędzie się w dniach 18-20 lipca - poinformowała w piątek poznańska agencja artystyczna Go Ahead, organizator imprezy.

Poznań chce mieć swoją SKM

Stowarzyszenie Projekt Poznań i radni Prawa i Sprawiedliwości chcą stworzyć w stolicy Wielkopolski Kolej Aglomeracyjną. Miałaby połączyć Swarzędz i Złotniki oraz zapewnić szybszy dojazd do centrum. Projekt zakłada wybudowanie pięciu nowych stacji w północnej części Poznania.

Zarzuty i areszt dla żołnierzy z Gdyni

Sześć osób zatrzymanych w związku z ustawianymi przetargami w wojsku usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec dwóch wojskowych zastosowano tymczasowy areszt. Wszystkim grozi od 5 do 10 lat więzienia.

Krajowa "5" ponownie na utrzymaniu GDDKiA

- Od piątku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wznawia utrzymywanie drogi krajowej nr 5 na odcinku przebiegającym przez gminy Łubowo, Pobiedziska i Swarzędz - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak.

Walczyły tańcem o prawa kobiet

Około 150 kobiet zatańczyło w holu starego budynku Głównego Dworca PKP w Poznaniu. Wszystko w ramach akcji "Nazywam się Miliard" - globalnego protestu, który ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

Za darmo na Lecha z Bełchatowem

Lech Poznań wraz ze stowarzyszeniem Wiara Lecha zapraszają zorganizowane grupy gimnazjalistów na mecz Kolejorza z GKS-em Bełchatów. Jeśli szkoły zgłoszą chętnych wcześniej, dzieci obejrzą mecz za darmo.

Tak zmienia się centrum Poznania

Od środy w poznańskim Centrum Kultury Zamek realizowany jest projekt Poznań - miasto w przebudowie. Złoży się na niego wystawa i cykl dyskusji. Przedsięwzięcie poświęcone jest refleksji nad rozwojem śródmieścia stolicy Wielkopolski.

"ZDM znowu nas zaskoczył". Światła co kilkadziesiąt metrów

Cztery skrzyżowania na 160 metrowym odcinku drogi. Na każdym z nich sygnalizacja świetlna - tak wygląda projekt przebudowy ulicy Kraszewskiego. Pomysł nie spodobał się grupie "Inwestycje dla Poznania", która wyśmiewa plany ZDM: - To tylko wszystko spowolni - twierdzą członkowie stowarzyszenia.

Unikatowy czołg nie dla Poznania. Przejmuje go Warszawa

Najstarszy czołg w Polsce, Renault FT-17, który początkowo miał zostać wyremontowany w Poznaniu, zostanie jednak przewieziony do Warszawy. - Taka była decyzja Resortu Obrony Narodowej - tłumaczy rzecznik Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Dawid Dziama.

Zagrają patriotów i "aresztują" pruskiego generała

W Poznaniu odbędzie się kolejna edycja gry miejskiej "Czas Patriotów". Gry tego typu jako planszę wykorzystują miasto, "pionkami" zaś są sami uczestnicy. Fabuła rozgrywki osadzona będzie w czasach powstania wielkopolskiego.