Poznań

Poznań

Estakada na Trasie Katowickiej, ze względu na swój fatalny stan, ma pozwolenie na użytkowanie do końca lutego. Czy później będzie przejezdna? Tego nie wie nawet Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Miasto chciałoby zburzyć najpierw jedną nitkę, a po wybudowaniu nowej zabrać się za drugą. Nie wiadomo, czy taki scenariusz uda się zrealizować.

Zamek Poznański, Fort VI, Dworzec Letni czy Plac Andersa. Te miejsca i wiele innych pojawiają się na spotach, w którym stolica Wielkopolski stara się przekonać filmowców, że opłaca się im skierować swoje obiektywy właśnie w kierunku Poznania. Nie wszyscy są jednak przekonani o skuteczności tego typu kampanii.

Ścieżki rowerowe, place zabaw, a przede wszystkim tramwaj wodny mają zwiększyć atrakcyjność Piły. – Gdy płynie się Gwdą, miasto wygląda zupełnie inaczej. Chcemy, by zobaczyli to nie tylko mieszkańcy, ale i turyści – tłumaczy tamtejszy ratusz.

Były gracz Lecha Poznań, Artjoms Rudnevs, który w sezonie 2011/12 był królem strzelców polskiej ekstraklasy piłkarskiej, przeniesie się z Hamburger SV do Hannoveru 96 - poinformował niemiecki portal kicker.de. Zawodnikiem klubu z Hanoweru jest Artur Sobiech.

Prokuratura w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który pod wpływem amfetaminy miał śmiertelnie potrącić 10-latka na drodze w powiecie wolsztyńskim (woj. wielkopolskie). Wcześniej inna prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Blisko 1,5 promila alkoholu miały dwie 14-letnie dziewczyny, które trafiły do kaliskiego szpitala z objawami zatrucia alkoholowego. - Ich stan jest już stabilny - mówi dr Piotr Suda, kierownik Oddziału Chorób Dziecięcych.

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który jadąc swoim autem wjechał w cztery zaparkowane samochody. Badanie wykazało u kierowcy niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Sceny przypominające fabułę gry komputerowej rozegrały się we wtorek Wielkopolsce. Do stojącego na skrzyżowaniu w Szamotułach samochodu wdarł się mężczyzna, sterroryzował kierowcę i kazał ruszać. Policyjny pościg zakończył się rozbiciem auta.

10 lat planowania, 80 godzin podróży i dowód na to, że nawet polskie koleje mają swoich wiernych fanów. Korzystając tylko z połączeń TLK Przemek, Michał i Sylwia w długi weekend objechali Polskę ze średnią prędkością 32 km/h.