Poznań

Poznań

Wielkopolski europoseł PO Filip Kaczmarek zapowiedział, że nie wystartuje w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Liczył, że będzie otwierał regionalną listę kandydatów, jednak "jedynką" będzie Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. O rezygnacji z kandydowania poinformował także były szef wielkopolskiej PO Waldy Dzikowski.

W Poznańskiej Palmiarni przez najbliższe 4 tygodnie będzie można zobaczyć żywe, tropikalne motyle. - Są o wiele aktywniejsze w słoneczne dni, wtedy latają po palmiarni. Jeśli jest zimno i pochmurno, będą bardziej ospałe, czekając na słońce - mówi biolog palmiarni poznańskiej, Michał Śmiłowski.

Tomografia komputerowa, rentgen, USG i rezonans magnetyczny - wszystko po to, by ocenić, dlaczego jeż Albert czuje się źle. Malucha na ulicy znalazł przechodzień i zaalarmował wrocławską Ekostraż, a ci jeża skierowali do specjalisty. Diagnoza? - To prawdopodobnie wodogłowie - martwi się jego osobisty lekarz.

Monti ma dopiero 6 miesięcy, zdążył już jednak w swoim kocim życiu zaznać od człowieka wyjątkowego okrucieństwa. I to mimo kochających go właścicieli. Starszy mężczyzna, dziadek właścicielki kotka, miał zedrzeć zwierzęciu skórę z ogona. - Córka bardzo to przeżywa - mówi pani Lidia, synowa oprawcy.

- Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dwoje mieszkańców Poznania podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby - poinformowała policja. Działalnośc sutenerów miała odbywać się w wynajmowanych na terenie Poznania mieszkaniach. Pokrzywdzonych kobiet jest kilkanaście. Zatrzymanym grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Wojskowi poprowadzą zajecia dla studentów, a studenci beda mogli uczestniczyć w ćwiczeniach i pokazach wojskowych - to między innymi zakłada umowa między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza a 2. Skrzydłem Lotnictwa Taktycznego. Umowę podpisano w 15. rocznicę wstąpienia Polski do NATO.

Stowarzyszenie Ulepsz Poznań pomaluje schody prowadzące z ul. Chwaliszewo nad Wartę. Pojawią się na nich kredki. Projekt początkowo miał zostać zrealizowany na Wildzie, jednak po dwóch latach przepychanek z urzędnikami, zdecydowano zmienić lokalizację.

- Papież Franciszek zwróci się z przesłaniem do uczestników czerwcowego Spotkania Młodych Lednica 2000 - poinformował w środę w Poznaniu twórca wydarzenia o. Jan Góra. Jak dodał, papież myśli o przyjeździe na Lednicę w 2016 roku i przysłał już nawet... swoją poduszkę.