Poznań

Poznań

Ponad cztery miliony złotych – tyle mógł stracić Skarb Państwa przez działania zorganizowanej grupy przestępczej, która wyspecjalizowała się w przemycie papierosów z Polski do Niemiec. Do sądu w Zielonej Górze (woj. lubuskie) trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom.

Niemal 150 policjantów brało udział w interwencji w jednym z klubów w Rybniku (województwo śląskie). Funkcjonariusze użyli między innymi granatów hukowych i gazu. Padły też strzały ostrzegawcze. Wylegitymowali 213 osób, a trzy z nich zatrzymali. Policja twierdzi, że w czasie interwencji naruszono "nietykalność cielesną policjantów", zaś według przedstawicieli lokalu, to funkcjonariusze zachowywali się nieodpowiednio. Policja prowadziła działania także w innych miastach, gdzie właściciele lokali decydowali się na ich otwarcie.

Sernik upieczony i dostarczony przez Dawida Podsiadłę, sprzątanie mieszkania przez Andrzeja Chyrę, wieczne pióra od pary prezydenckiej i roczny zapas soków owocowych od ambasady Austrii w Polsce. To tylko niektóre z rzeczy i usług, które można wylicytować i tym samym wesprzeć 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co jeszcze można kupić na internetowych aukcjach? Sprawdziliśmy.

Policja zatrzymała mężczyznę, który pod koniec grudnia miał zaatakować dwóch mężczyzn, trzymających się za ręce. Skończyło się na słownych groźbach, choć napastnik w pewnym momencie miał wyciągnąć scyzoryk. - Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych - informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.