Zjadł gulasz, położył się w łóżku. Właściciele mieszkania poczuli się jak trzy misie

Autor:
eŁKa/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło w Gdańsku
Do zdarzenia doszło w Gdańsku Google Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Gdańsku

Mieszkańcy Gdańska, jak w bajce o Złotowłosej i trzech misiach, wrócili do domu i zauważyli, że ktoś zjadł ich gulasz, a potem zasnął w ich łóżku. 28-letnim intruzem zajęli się wezwani na miejsce policjanci. Grozi mu nawet rok więzienia.

Do nietypowej interwencji policjantów doszło w minioną niedzielę około godz. 18. - Policjanci z komisariatu w Gdańsku Oruni odebrali zgłoszenie, że w mieszkaniu zgłaszających przebywa obcy mężczyzna, który dostał się do środka podczas ich nieobecności - opisuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Najadł się i zasnął

Jak opisywali właściciele mieszkania, gdy weszli do mieszkania, zauważyli wiszącą na wieszaku cudzą kurtkę. Ich zdziwienie jeszcze wzrosło, gdy okazało się, że przygotowany w garnku gulasz został zjedzony, a w kuchni panuje bałagan. Wtedy zauważyli, że w ich łóżku smacznie śpi nieznany im mężczyzna.

Gdańsk wszedł do cudzego mieszkania, najadł się i zasnąłKMP w Gdańsku

28-latek, obywatel Białorusi, był pijany. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, gdy zatrzymywali go gdańscy funkcjonariusze. Nie był w stanie wyjaśnić ani swojej obecności w mieszkaniu, ani jak do niego w ogóle wszedł.

Jak ustalili policjanci, oprócz zjedzenia gulaszu mężczyzna nie zabrał niczego z mieszkania. Usłyszał więc zarzut naruszenia miru domowego. Grozi mu za to 12 miesięcy więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tok

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Gdańsku

Pozostałe wiadomości