Pomorze

Wpuścili gaz i wysadzili bankomat w Gdyni. Do pieniędzy się nie dostali

Pomorze

TVN24Bankomat został naprawiony

To była nieudana próba kradzieży - tak można podsumować nocną akcję złodziei w Gdyni. Policja ustala kto o północy wpuścił gaz do jednego z bankomatów i usiłował ukraść z niego pieniądze. Po oględzinach okazało się, że złodziejom nie udało się dotrzeć do kasetek z gotówką. Na razie nikt nie został zatrzymany w tej sprawie.

O północy w Gdyni ktoś próbował ukraść gotówkę z wolnostojącego bankomatu przy ul. Wzgórze Bernardowo.

– Jesteśmy już po oględzinach, więc mogę powiedzieć, że tym razem złodziejom nie udało się zabrać gotówki. Zniszczono maszynę, ale pieniądze nie zginęły – informuje kom. Michał Rusak z gdyńskiej policji.

Wysadzają bankomaty

To nie pierwszy napad na gdyński bankomat w tym roku. Tym razem sprawcy działali podobnie jak w poprzednich przypadkach. – Do maszyny wpuszczono gaz, który powoduje pewnego rodzaju eksplozję wewnątrz. Dzięki temu mają dostęp do kasetek z pieniędzmi. Teraz też wpuścili gaz, ale nie udało im się dostać do gotówki – opowiada Rusak.

Rusak nie ukrywa, że jest sporo podobieństw do poprzednich prób kradzieży, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy to ta sama grupa. – To nie jest jakaś wyjątkowa metoda działania. Mogą to być ci sami ludzi, ale równie dobrze może ich ktoś naśladować – dodaje Rusak.

Szukają świadków

Funkcjonariusze zabezpieczają okoliczny monitoring i szukają świadków nocnego zdarzenia. Apelują też do mieszkańców.

- Dla nas każda informacja czy dodatkowe nagranie może być cenne. Jeśli ktoś widział coś podejrzanego w okolicy Wzgórza Bernardowa to prosimy, by przekazał taką informację na komisariat policji. Zapewniamy anonimowość - mówi Rusak.

W centrum miasta, w środku dnia

W miniony czwartek to gdańska policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z bankomatu i to o godz. 13.00. Zuchwali złodzieje nie tylko przeprowadzili swoją akcję w dzień, ale i w samym centrum miasta przy ul. Długiej.

- Maszyna była wbudowana w ścianę jednego z okolicznych budynków. Sprawcy zabrali pieniądze, ale nie możemy zdradzić o jaką kwotę chodzi - mówiła wówczas Lucyna Rekowska z gdańskiej policji.

Policja nie zdradza ile pieniędzy skradziono M.Gissel
Policja szuka złodziei Małgorzata Gissel

Plaga kradzieży?

W Trójmieście łupem złodziej coraz częściej padają właśnie wolnostojące bankomaty. Niespełna miesiąc temu ktoś wysadził i okradł bankomat w Gdańsku-Osowej w pobliżu centrum handlowego. Wówczas ustalono, że sprawców było dwóch, a na miejsce zdarzenie przyjechali samochodem.

Okradziono bankomat w Gdańsku
Okradziono bankomat w Gdańsku Tomasz Sobiech | TVN24 Pomorze

Z kolei dwa miesiące temu doszło do podobnego incydentu w Gdyni. Wtedy złodziejom udało się jednej nocy zniszczyć dwa bankomaty: na Karwinach i na Chwarznie, ale tylko z jednego zdążyli wyjąć gotówkę. Śledczy podejrzewali, że za oba wydarzenia odpowiadają ci sami ludzie. - Nie udało się jeszcze ustalić sprawców - mówi kom. Rusak.

Dwa bankomaty ofiarą złodziei
Dwa bankomaty ofiarą złodzieiTVN 24 Pomorze

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/sk / Źródło: TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości