Wypadek Polaków w Belgii. Wśród ofiar dwaj strażacy z OSP. Byli braćmi

Autor:
ng/tok
Źródło:
OSP Polnica, PAP

Dwaj Polacy, którzy zginęli w sobotnim wypadku samochodowym w Belgii, byli braćmi, którzy działali w ochotniczej straży pożarnej. O śmierci swoich druhów poinformowała jednostka OSP z Polnicy (woj. pomorskie).

 "W dniu dzisiejszym dotarła do nas tragiczna wiadomość. Wczoraj doszło do tragicznego wypadku samochodowego w Belgii, gdzie śmierć ponieśli nasi przyjaciele z jednostki, Kacper i Dawid. Brakuje nam słów, by opisać co czujemy. Nikt nam nie zastąpi duetu braci. Zawsze pozostaniecie częścią tej jednostki i zawsze będziemy o was pamiętać" - we wpisie w mediach społecznościowych przekazali druhowie z jednostki OSP Polnica.

W poście zamieszczono także ostatnie zdjęcie z wspólnej akcji strażaków.

Zdjęcie z ostatniej akcji strażakówOSP Polnica

W niedzielę wieczorem przed remizą odbył się apel z włączonymi syrenami strażackich wozów. Obecni byli także strażacy z sąsiednich jednostek.

Rodzina zmarłych zorganizowała zbiórkę na rzecz sprowadzenia ich ciał do Polski i organizację pogrzebu.

"Samochód rozpadł się na pół"

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Lichtervelde, na północy Belgii. W wyniku wypadku zginęło trzech Polaków w wieku 33, 28 i 22 lat. Druhowie mieli przebywać w Belgii jako dwaj sezonowi robotnicy budowlani. Razem z braćmi zginął ich pracodawca.

33-letni kierowca sportowego samochodu Maserati stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w wysepkę i następnie auto wylądowało na drzewie.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód rozpadł się na pół, a jeden z pasażerów wylądował 30 metrów od pojazdu - informował dziennik "Het Laatste Nieuws".

Prokurator, który pracował na miejscu zdarzenia razem z policją, wskazał, że przyczyną wypadku była "wyraźnie nadmierna prędkość".

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/tok

Źródło: OSP Polnica, PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Polnica

Pozostałe wiadomości