Pomorze

Nie żyje 3-letnie dziecko. Zarzuty dla matki dziecka i jej partnera

Pomorze

Aktualizacja:
Zmarłego 3-latka znaleziono w jednym z mieszkań we Włocławku
Zmarłego 3-latka znaleziono w jednym z mieszkań we Włocławku
wideo 2/3

Ciało 3-letniego dziecka znaleziono we wtorek w jednym z mieszkań we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Policja zatrzymała matkę chłopca i jej partnera. Usłyszeli już zarzuty. Prokuratura zwróciła się do sądu o tymczasowy areszt dla obojga.

Zgłoszenie o śmierci dziecka policja dostała we wtorek około godziny 13.

- Policja otrzymała powiadomienie z pogotowia o śmierci 3-letniego dziecka w mieszkaniu w śródmieściu we Włocławku. Do sprawy zatrzymano matkę i konkubenta matki chłopca. O sprawie policja została zawiadomiona przez lekarzy, gdyż dziecko miało obrażenia świadczące o tym, że mogło zostać pobite - powiedziała podinsp. Monika Chlebicz z kujawsko-pomorskiej policji. Lekarze z karetki pogotowia po przybyciu na miejsce stwierdzili zgon chłopca.

Zarzuty dla matki i jej konkubenta

23-latek jeszcze tego samego dnia został przesłuchany i usłyszał wstępne zarzuty.

- W uzgodnieniu z prokuratorem policjanci wstępnie przedstawili zarzuty mężczyźnie. Dotyczą one znęcania się nad dzieckiem oraz spowodowania u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią - dodała Chlebicz.

Mężczyźnie grozi za to do 25 lat więzienia, a w szczególnych sytuacjach nawet dożywocie.

Zarzuty usłyszała też 28-letnia matka chłopca. Zdaniem śledczych miała ona dopuścić się znęcania nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do 10 lat więzienia. - W obu przypadkach do sąd trafiły wnioski o tymczasowe aresztowanie - mówi Chlebicz.

Policja ze względu na dobro postępowania nie ujawnia treści wyjaśnień 23-latka, ani szczegółów związanych z zeznaniami kobiety.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ ks / Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości