TVN24 | Pomorze

Niebezpieczne wyprzedzanie, na podwójnej ciągłej i pod prąd

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia iszczecinek.pl
wideo 2/10
iszczecinek.pliszczecinek

Niebezpieczne wyprzedzanie w Szczecinku (Zachodniopomorskie) zarejestrował jeden z kierowców. Na nagraniu widać, jak samochód przejeżdża pod prąd. Wcześniej miał też przekroczyć podwójną ciągłą linię. Sprawą zajmuje się teraz policja.

Do niebezpiecznego wyprzedzania doszło w niedzielę na ulicy Ordona w Szczecinku. Nagranie ze zdarzenia przesłał portalowi iszczecinek.pl czytelnik. Na filmie widać, jak kierujący wyprzedził samochody, jadąc pod prąd, przejechał przez przejście dla pieszych i zjechał na pas do skrętu w lewo. Wcześniej, jak przekonuje lokalny portal, musiał przekroczyć podwójną ciągłą linię.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Chwilę po tym, gdy samochód przejechał, na przejście wszedł mężczyzna z dzieckiem.

Jak przekazała aspirant Anna Matys, oficer prasowy policji w Szczecinku, funkcjonariusze zajmują się już tą sprawą.

Nowe przepisy w Prawie o ruchu drogowym

Od grudnia 2021 roku mają wejść w życie nowe przepisy w Prawie o ruchu drogowym. Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła już projekt nowelizacji ustawy.

Reporterka Daria Górka analizowała na antenie TVN24 sytuację w Szczecinku w świetle zapowiadanych, nowych przepisów. - Widzimy tam przejście dla pieszych, więc może to być potraktowane jako zagrożenie dla pieszego i takie wykroczenie będzie (po wprowadzeniu nowych przepisów - red.) zagrożone grzywną od 1,5 tysiąca złotych - mówiła reporterka.

Teraz najwyższy mandat wynosi 500 złotych.

Niebezpiecznie wyprzedzanie w Szczecinku29.07| iszczecinek.pl/TVN24

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: iszczecinek.pl