TVN24 | Pomorze

Imponujące żaglowce zawijają do Szczecina

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/now
Źródło:
TVN24 Szczecin
Dar Młodzieży wpływa do Szczecinatvn24
wideo 2/9
tvn24dar młodzieży

W Szczecinie rozpoczęła się jedyna taka w Polsce impreza dla miłośników żeglarstwa - Żagle 2021. Od piątku przez cały weekend będzie można podziwiać i zwiedzać żaglowce. Przewidziano także wiele innych atrakcji.

Na nabrzeżu w centrum Szczecina - tuż przy Wałach Chrobrego - zacumowały już pierwsze żaglowce, które odwiedzają stolicę Zachodniego Pomorza w ramach imprezy Żagle 2021.

Już z brzegu podziwiać można Dar Młodzieży, Dar Szczecina oraz litewski Brabander i rosyjski Shtandardt. Już można także zwiedzać pokład Baltic Beauty. Jeszcze w piątek przycumują kolejne jednostki - Fryderyk Chopin, Generał Zaruski, Atyla (Hiszpania) oraz wiele innych mniejszych żaglowców. Oficjalny start imprezy to godz. 16.

To święto wielu kulturtvn24

Zabawa pod żaglami

Dla publiczności zaplanowano także mnóstwo innych atrakcji - muzykę na żywo oraz wesołe miasteczko. Żaglowce będzie można podziwiać także z wielkiego koła młyńskiego.

Żagle 2021 to impreza zaplanowana zamiast regat The Tall Ships Races 2021, która została odwołana ze względu na pandemię. Mimo to i tak Żagle 2021 robią wrażenie - wiele imponujących jednostek zacumuje po obu brzegach Odry, które połączy specjalnie na imprezę zamontowany most pontonowy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak zapewniają organizatorzy podczas imprezy, zachowane będą zasady bezpieczeństwa epidemicznego, a nad wszystkim czuwać będzie Państwowy Graniczny Inspektor Sanitarny.

Autor:eŁKa/now

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24