Muzycznie podziękowali medykom za opiekę. "Niektórzy żałowali, że nie mają dyżuru"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Artyści zagrali przed sześcioma szczecińskimi szpitalamitvn24
wideo 2/5
tvn24Artyści zagrali przed sześcioma szczecińskimi szpitalami

Artyści szczecińskiej filharmonii wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami zagrali plenerowe koncerty dla medyków. Chcieli w ten sposób podziękować za opiekę w czasie pandemii.

- Bardzo dziękujemy filharmonii za ten piękny gest – powiedziała Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy szpitala przy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.

Przed tą placówką i pięcioma innymi miejskimi szpitalami wystąpili artyści Filharmonii Szczecińskiej. Każdy koncert trwał kilkanaście minut, a muzycy stali na aucie z platformą. Grali również na ulicach miasta podczas przejazdu z jednej placówki do drugiej, choć w Szczecinie przez całe popołudnie siąpił deszcz. Zapewniali, że pogoda nie pozbawi ich zapału.

W ten sposób artyści postanowili uczcić Święto Muzyki i jednocześnie podziękować ratownikom medycznym, pielęgniarkom, laborantom i lekarzom za ich pracę.

- Niektórzy z pracowników nawet żałowali, że akurat w sobotę nie mieli dyżuru i nie będą mogli uczestniczyć w koncercie. Takie wydarzenia pozwalają choć na chwilę odciągnąć ich o rzeczywistości szpitalnej, bardzo często trudnej – dodała Bartkiewicz.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Tagi:
Raporty: