Nieoczekiwane spotkanie podczas spaceru. "Trudno było rozpoznać, co tak śmiesznie się porusza"

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Runowo Krajeńskie (Kujawsko-Pomorskie). Pracownica nadleśnictwa natknęła się na borsuka
Runowo Krajeńskie (Kujawsko-Pomorskie). Pracownica nadleśnictwa natknęła się na borsuka
wideo 2/12
Runowo (Kujawsko-Pomorskie). Pracownica nadleśnictwa natknęła się na borsuka

Borsuka podczas spaceru spotkała pracownica Nadleśnictwa Runowo (woj. kujawsko-pomorskie). "Z daleka trudno było rozpoznać, co tak śmiesznie się porusza, ale z bliska było już wiadomo, że to borsuk" - relacjonują leśnicy w mediach społecznościowych.

Nagranie pojawiło się na profilu Nadleśnictwa Runowo na Facebooku. Jego autorką jest Anna Lemańczyk, pracownica nadleśnictwa.

"Jest przyjemny lipcowy wieczór, spaceruję sobie spokojnie wzdłuż lasu i nagle widzę, że w moim kierunku coś biegnie. Z daleka trudno było rozpoznać, co tak śmiesznie się porusza, ale z bliska było już wiadomo, że to borsuk Zatrzymał się nagle, postał chwilę, powąchał, powąchał, odwrócił się i czmychnął do lasu" - opisuje spotkanie z borsukiem Lemańczyk.

Czytaj też: Rdzawa wegetarianka z Tatr. Podbiera wiewiórkom i ptakom ich pożywienie

Dobry węch, słabszy wzrok

Borsuki charakteryzuje doskonały węch, a dużo gorszy wzrok. "Najwyraźniej mój zapach mu się nie spodobał" - śmieje się autorka nagrania.

Borsuk to największy przedstawiciel z rodziny łasicowatych w Polsce. Dla borsuków ogromne znaczenie mają nory, które same kopią.

"Poświęcają na to sporo czasu, ale taka nora to nie jest zwykła dziura w ziemi, a dość skomplikowana i przemyślana sieć kanałów, która może być wykorzystywana latami. W języku starosłowiańskim norę określano słowem 'jazwa' i stąd zapewne wzięła nazwa jaźwiec, czyli inaczej borsuk" - czytamy w poście Nadleśnictwa Runowo na Facebooku.

Czytaj też: Podczas prac budowlanych zniszczono gniazdo borsucze. Ekostraż ratuje małe oseski

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Runowo, Lasy Państwowe

Pozostałe wiadomości