"Zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa". Oboje usłyszeli zarzuty

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę w związku z zabiciem psaKPP Pruszcz Gdański
wideo 2/6
KPP Pruszcz GdańskiPolicjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę w związku z zabiciem psa

Spacerująca w lesie kobieta zauważyła powieszonego na drzewie psa. Od razu wezwała policję. Funkcjonariusze po kilku dniach zatrzymali w tej sprawie 59-latka i 52-latkę. - Policjanci ustalili, że właścicielka zwierzęcia zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa – informuje sierżant sztabowy Karol Kościuk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Kobieta wybrała się na spacer do lasu na terenie gminy Przywidz (Pomorskie) w niedzielę, 28 marca. Nagle zauważyła psa, którego ktoś powiesił na drzewie. Od razu zawiadomiła policję. - Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad tą sprawą. Rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa. W miejscu, gdzie znaleziony został martwy pies, wykonali oględziny – mówi sierż. szt. Karol Kościuk.

We wtorek rano policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali 59-letniego mężczyznę i 52-letnią kobietę, która była właścicielką psa.

- Policjanci ustalili, że właścicielka zwierzęcia zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa – tłumaczy Kościuk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Usłyszeli zarzuty

59-latek usłyszał już zarzut zabicia zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt, a kobieta – zarzut podżegania do przestępstwa.

- Prokurator wobec kobiety i 59-latka zastosował dozór policyjny, na mężczyznę natomiast nałożono również zakaz posiadania zwierząt – dodał Kościuk.

Za zabicie zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt grozi do trzech lat więzienia.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Pruszcz Gdański