"Jedna trzymała go od tyłu, druga biła pięściami". Pobiły 20-latka, bo miał obrażać ich koleżankę

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/mpod/ks
Źródło:
TVN24 Pomorze
Nastolatki pobiły 20-latka - jedna go trzymała, druga okładała pięściamiKPP OSTRÓDA
wideo 2/7
KPP OSTRÓDANastolatki pobiły 20-latka - jedna go trzymała, druga okładała pięściami

Przed sklepem w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) dwie nastolatki miały pobić swojego 20-letniego znajomego. Policjanci zatrzymali dwie podejrzane w wieku 16 i 17 lat. Okazało się, że starsza z nich dzień wcześniej obchodziła urodziny, więc odpowie już jako osoba dorosła.

W środę 5 lutego przed sklepem w Ostródzie doszło do pobicia 20-letniego mieszkańca miasta. Napastniczkami miały być dwie znane mu nastolatki.

Jak opisywali policjantom świadkowie, dziewczyny po krótkiej wymianie zdań rzuciły się na znanego im 20-latka i biły go po całym ciele. – Jedna trzymała go od tyłu, druga biła pięściami – opowiada młodszy aspirant Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Pobicie nie wyszłoby jednak na jaw, gdyby nie to, że pod sklepem zebrał się tłumek gapiów i ktoś zarejestrował zdarzenie, a potem wrzucił nagranie do sieci. Tam film zobaczyli policjanci i zaczęli poszukiwania sprawczyń napaści, poszkodowanego i świadków.

Nastolatki pobiły 20-latka. Jedna go trzymała, a druga okładała pięściami
KPP Ostróda

We wtorek nastolatki zostały zatrzymane i przesłuchane. Obie przyznały się do zarzucanych czynów i podały powód swojego agresywnego zachowania. Tłumaczyły, że zaatakowały 20-latka, by dać mu nauczkę za to, że źle się wypowiadał na temat ich wspólnej koleżanki. 

Okazało się, że jedna z zatrzymanych dzień przed zdarzeniem skończyła 17 lat. Wobec tego będzie odpowiadać już jako osoba dorosła. Grożą jej trzy lata więzienia. Jej 16-letnia przyjaciółka odpowie za pobicie przed sądem rodzinnym.

Ostróda leży na Mazurach
Google Maps

eŁKa/mpod/ks

Źródło: TVN24 Pomorze