TVN24 | Pomorze

Urząd marszałkowski w Szczecinie: praca zdalna, ale tylko dla zaszczepionych. "Musimy chronić odpowiedzialnych"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Urząd marszałkowski w Szczecinie. Praca zdalna tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19
Urząd marszałkowski w Szczecinie. Praca zdalna tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19TVN24
wideo 2/5
TVN24Urząd marszałkowski w Szczecinie. Praca zdalna tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19

W urzędzie marszałkowskim w Szczecinie od poniedziałku (22 listopada) wraca możliwość pracy zdalnej. Tym razem jednak będą mogli z niej skorzystać tylko pracownicy zaszczepieni przeciwko COVID-19.- Ci, którzy nie chcą się szczepić będą wykonywali pracę tak, jak dotychczas - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. A swoją decyzję uzasadnia: - Musimy chronić odpowiedzialnych.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego już podczas poprzednich fal pandemii choroby COVID-19 wprowadzał możliwość pracy zdalnej dla pracowników. Pierwszy raz jednak z takiej możliwości będą mogli skorzystać jedynie ci urzędnicy, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19. Taką decyzję podjął marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Ci, którzy nie chcą się szczepić będą wykonywali pracę tak, jak dotychczas. Wydaje się, że albo nie wierzą w covid, albo covid im nie straszny, w związku z tym nie ma powodu dawać im dodatkowych argumentów do ochrony przed covidem. My chcemy chronić tych, którzy są odpowiedzialni - podkreśla Geblewicz.

Marszałek: liczę, że takie rozwiązanie będzie dodatkową motywacją dla niezaszczepionych

Marszałek tłumaczy, że postanowił wprowadzić takie rozwiązanie, bo - pomimo ponownie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem - duża część społeczeństwa nadal nie chce się szczepić.

- Niestety rząd skapitulował w walce z pandemią, w imię nieodpowiedzialnego przymilania się antyszczepionkowcom. Nie wprowadza zachęt do szczepienia, nie chroni osób odpowiedzialnych, które się szczepią, nie daje narzędzi pracodawcom do organizacji pracy tak, by zakażenia i kwarantanny nie paraliżowały pracy firm i instytucji. Nie mamy wyjścia - wyjaśnia Geblewicz. I dodaje: - Musimy sami chronić odpowiedzialnych, dlatego od poniedziałku wprowadzam rozwiązania dla zaszczepionych umożliwiając pogłębienie ochrony im i ich bliskim. Pandemia przybiera na sile i musimy działać natychmiast.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Marszałek dodaje, że ma nadzieję, że takie rozwiązanie będzie stanowić dodatkową motywację dla niezaszczepionych, co w efekcie zwiększy bezpieczeństwo pracowników.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego podkreśla, że poinformowanie pracodawcy o fakcie zaszczepienia (bądź jego braku) jest w pełni dobrowolne. Regulować to będzie zarządzenie marszałka "W sprawie umożliwienia pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zwiększenia ochrony ich życia i zdrowia". Zacznie ono obowiązywać od poniedziałku 22 listopada.

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości