Sześć osób wyzdrowiało w Zachodniopomorskiem. "Mogą już funkcjonować normalnie"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Szczecin/PAP
Dobre wieści ze szpitala w Szczecinie tvn24
wideo 2/7
tvn24Dobre wieści ze szpitala w Szczecinie

O sześciu zdrowych pacjentach w Zachodniopomorskiem, u których wcześniej zdiagnozowano koronawirusa, poinformował w środę szczeciński szpital. Te osoby mogą wrócić do normalnego życia. "To bardzo dobre wiadomości" – podkreślają przedstawiciele szpitala.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dotychczas leżeli w szpitalu lub leczyli się zamknięci w domach – sześciu pacjentów z Zachodniopomorskiego może wreszcie odetchnąć. - Powtórne testy na Covid-19 wykazały u nich wynik ujemny – przekazała nam w środę rzecznik szczecińskiego szpitala zakaźnego Mateusz Iżakowski.

- To oznacza, że pacjenci zarażeni wcześniej koronawirusem, są już całkowicie wyleczeni - dodał rzecznik. Uszczegółowił, że to trzy osoby ze Szczecina, a także po jednym z powiatów stargardzkiego, białogardzkiego i koszalińskiego. – To bardzo dobre wiadomości – podkreślił Iżakowski.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

Wrócili do domów

Jak zdradza rzecznik, osoby te są już w domach. – Mogą już funkcjonować normalnie – mówi. Normalnie oznacza oczywiście zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ograniczeniami związanymi z zagrożeniem epidemiologicznym – dotychczas naukowcy nie określili bezsprzecznie, czy po przejściu Covid-19 uzyskujemy odporność na SARS-CoV-2.

Jak poinformowała w środę przed południem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan, badania wykazały obecność koronawirusa u 27 nowych osób, w tym u 16 osób z powiatu kołobrzeskiego - to osoby ze szpitala w Kołobrzegu.

Ognisko zachorowań w szpitalu znajduje się na oddziale psychiatrycznym, który został objęty kwarantanną już w niedzielę. We wtorek wieczorem, w związku z potwierdzeniem koronawirusa u dwóch pacjentów, kwarantannę rozszerzono także na oddziały rehabilitacji i kardiologii.

Pozostałe przypadki SARS-CoV-2 w Zachodniopomorskiem, o których poinformowano w środę przed południem, wykryto u 4 osób z powiatu gryfickiego, 3 z powiatu gryfińskiego, po jednym przypadku zakażenia wykryto także u osób z powiatów polickiego, pyrzyckiego, goleniowskiego i szczecineckiego.

W Zachodniopomorskiem zdiagnozowano dotychczas 160 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, dwie osoby zmarły.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Szczecin/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24