Fryzjerka przyjmowała klientów, mężczyzna na kwarantannie chciał odwiedzić kolegę. Dostali mandaty

Źródło:
TVN24/PAP
Pierwsze mandaty w Gdańsku za łamanie obostrzeń
Pierwsze mandaty w Gdańsku za łamanie obostrzeń KMP Gdańsk
wideo 2/6
KMP GdańskPierwsze mandaty w Gdańsku za łamanie obostrzeń

Fryzjerka przyjmowała klientów, grupa znajomych urządziła spotkanie, a mężczyzna objęty kwarantanną chciał odwiedzić kolegę. Gdańscy policjanci wystawiają mandaty osobom łamiącym obostrzenia. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Z powodu wprowadzonych obostrzeń na ulicach Gdańska pojawiło się więcej patroli. Policjantów wspierają żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Wspólnie sprawdzają m.in. plaże i parki, czyli miejsca, z których nie można obecnie korzystać.

- Niestety, mimo apeli i ostrzeżeń, policjanci wystawili pierwsze mandaty za łamanie nowych regulacji dotyczących walki z koronawirusem - mówi st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Mandaty w wysokości kilkuset złotych

Policjanci dostali informację o tym, że jeden z zakładów fryzjerskich nadal przyjmuje klientów.

- Potwierdzili tę informację i nałożyli na właścicielkę zakładu mandat karny w wysokości kilkuset złotych - informuje Kamińska.

Kolejna interwencja miała miejsce w rejonie Śródmieścia. Funkcjonariusze zauważyli grupę osób, która nie reagowała na polecenia rozejścia się.

- W lekceważący sposób odnosiła się do przepisów wynikających z rozporządzenia. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi - mówi policjatka.

Policjanci ukarali też mężczyznę, który, mimo zastosowanej wobec niego kwarantanny, postanowił odwiedzić kolegę. W tym przypadku mandat wyniósł 500 złotych.

Nowe obostrzenia

W związku z epidemią COVID-19 od pierwszego kwietnia wprowadzono kolejne obostrzenia.

Każda osoba do 18. roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Wprowadzono także obowiązek utrzymania co najmniej dwumetrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz ten dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, ogródków jordanowskich, a nawet rowerów miejskich.

Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji!

MAK/ks

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gdańsk

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości