Pociągnęła łyk alkoholu z butelki, a potem odjechała autem. Tłumaczyła, że jest lekarką i spieszy się do pracy

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło w Gdyni
Do zdarzenia doszło w GdyniGoogle Maps
wideo 2/7
Google MapsDo zdarzenia doszło w Gdyni

Policjanci z gdyńskiej drogówki zatrzymali kobietę, która była widziana dwa dni z rzędu, jak na tym samym parkingu pije alkohol, a potem odjeżdża samochodem. Badanie trzeźwości potwierdziło zeznania świadków. 53-latka straciła prawo jazdy, a za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem.

W czwartek około godz. 7 rano na policję zadzwoniła zaniepokojona osoba, która widziała, jak na jednym z parkingów w okolicach alei Zwycięstwa kobieta pije alkohol, siedząc za kierownicą samochodu. Po kilku łykach wprost z butelki kobieta odjeżdża.

– W trakcie dojazdu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli jadący samochód, którego marka i numer rejestracyjny zgadzały się z przekazanymi przez zgłaszającego. Mundurowi od razu zatrzymali pojazd i przystąpili do interwencji – relacjonuje podkomisarz Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>>

Lekarka straciła prawo jazdy

Od 53-letniej kobiety od razu poczuli zapach alkoholu. Jak relacjonuje policjantka, kierująca robiła jednak wszystko, by odwlec wykonanie badania alkomatem. – Tłumaczyła, że jest lekarką i spieszy się do pracy, a na parkingu zatrzymała się tylko na chwilę – opowiada podkom. Grunert. Wynik badania alkomatem okazał się pozytywny – 0,24 promila.

Kobieta piła alkohol z butelki, a potem odjechałaKMP w Gdyni

Ponadto policjanci ustalili, że dzień wcześniej ta sama kierująca widziana była na tym samym parkingu, jak również spożywa alkohol za kierownicą auta. Wówczas jednak po dotarciu na miejsce patrolu okazało się, że 53-latka odjechała już z parkingu i nie udało im się potwierdzić tej informacji.

Tym razem policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, odholowali samochód na policyjny parking oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Gdyni

Pozostałe wiadomości