Amerykański okręt wojenny cumuje w gdyńskim porcie w Gdyni. Można wejść na pokład

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Zwiedzanie amerykańskiego okrętu USS Kearsarge w Gdyni
Zwiedzanie amerykańskiego okrętu USS Kearsarge w GdyniTVN24
wideo 2/4
TVN24Zwiedzanie amerykańskiego okrętu USS Kearsarge w Gdyni

Ponad 250-metrowy okręt amerykańskiej marynarki wojennej USS Kearsarge od kilku dni cumuje w gdyńskim porcie. Na pokładzie ma między innymi helikoptery. Nigdy wcześniej nie pływał po Morzu Bałtyckim. Teraz, podczas pobytu okrętu w Gdyni, został on udostępniony dla zwiedzających.

Okręt desantowy USS Kearsarge zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w porcie w Gdyni w środę, aby uzupełnić zapasy. W ciągu tego kilkudniowego pobytu można zobaczyć jednostkę oraz przewożone nią helikoptery i samoloty z bliska. Żołnierze amerykańscy są na Morzu Bałtyckim już od kilku miesięcy.

- Jesteśmy tutaj, aby podtrzymać strategiczne relacje z naszymi partnerami w obszarze Morza Bałtyckiego, podczas kilku miesięcy gdy przebywamy na Bałtyku, teraz jesteśmy w Polsce - mówi Blake Brennan z U.S. MARINES CORPS. - To jest największy tego typu okręt. Okręt, który ma na swoim pokładzie helikoptery - dodaje.

Okręt USS Kearsarge

Okręt desantowy klasy Wasp USS Kearsarge jest okrętem flagowym 22. Morskiej Jednostki Ekspedycyjnej USA. Ma 257 metrów długości i 60 metrów szerokości, może poruszać się z prędkością 22 węzłów (41 km/h).

Jest uzbrojony w standardowe dla klasy Wasp uzbrojenie wielozadaniowego amfibijnego okrętu szturmowego. Załoga liczy ponad dwa tysiące osób, ale na pokładzie przebywa jednocześnie do półtora tysiąca.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Pozostałe wiadomości