TVN24 | Pomorze

Potrącił dwie osoby, grozi mu dożywocie. Już wiedzą, czy był pod wpływem środków odurzających

TVN24 | Pomorze

Autor:
NG/gp
Źródło:
PAP, TVN24
Gdańsk. 30-letni kierowca potrącił dwie osoby. Świadkowie mówią, że wyglądało to tak, jakby zrobił to celowo
Gdańsk. 30-letni kierowca potrącił dwie osoby. Świadkowie mówią, że wyglądało to tak, jakby zrobił to celowoTVN24
wideo 2/4
TVN24Gdańsk. 30-letni kierowca potrącił dwie osoby. Świadkowie mówią, że wyglądało to tak, jakby zrobił to celowo

Kierowca, który na początku czerwca urządził sobie rajd po ulicy Długiej w Gdańsku, potrącając przy tym dwie osoby, nie był pod wpływem narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych. Tak wynika z opinii biegłych z zakresu toksykologii.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 czerwca br. 30-letni Maciej P., wypożyczonym samochodem, wjechał na gdański deptak, wyłączony z ruchu tego typu pojazdów. W trakcie swojej szarży potrącił dwie osoby, a co najmniej sześć musiało się ratować ucieczką. Kierowcy ucieczkę z miejsca zdarzenia uniemożliwili świadkowie. Przed zajściem miał również grozić dwóm klientom lokalu gastronomicznego, a do jednego strzelać z atrapy broni na kulki.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała właśnie opinię toksykologów, z której wynika, że kierowca nie był pod wpływem narkotyków czy alkoholu. Konieczna jest jeszcze opinia psychiatryczna. Jak przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk, mężczyzna został już poddany jednorazowemu badaniu sądowo-psychiatrycznemu. Opinia w tej sprawie nie została jednak jeszcze sporządzona. Może okazać się kluczowa dla sprawy.

Zatrzymany kierowca przebywa obecnie w policyjnym areszcie. Prokuratura postawiła mu zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, narażenia na utratę zdrowia sześciu osób oraz usiłowania zabójstwa pieszego, którego celowo próbował przejechać. Maciejowi P. może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Kierowca w Gdańsku potrącił dwie osoby, uderzył w latarnię. Potem próbował uciekać
Kierowca w Gdańsku potrącił dwie osoby, uderzył w latarnię. Potem próbował uciekaćPrzemek/ Kontakt 24

Śledztwo trwa

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wciąż prowadzą w tej sprawie - nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk Śródmieście - śledztwo i szukają świadków.

"Wszystkie osoby, które 5 czerwca 2022 roku około godziny 02:40 w Gdańsku w rejonie ulic Długi Targ, Stągiewna i Chmielna były świadkami zdarzenia, podczas którego kierujący pojazdem renault clio nr. rej. KR 4YE23 jeździł w sposób stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia znajdujących się tam pieszych, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 47 741- 61-87, lub pisząc na adres e-mail maciej.zablotny@gd.policja.gov.pl - przekazała w komunikacie podinsp. Magdalena Ciska z gdańskiej policji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:NG/gp

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości