Przekroczył prędkość. Kiedy policjanci chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać

Autor:
ft,
MAK/gp
Źródło:
TVN24, Raport Trójmiasta
Policyjny pościg za kierowcą ulicami Gdańska (materiał z 16.08.2022)
Policyjny pościg za kierowcą ulicami Gdańska (materiał z 16.08.2022)TVN24
wideo 2/5
TVN24Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą ulicami Gdańska

Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość i nie zatrzymał się na wezwanie. W pewnym momencie mężczyzna porzucił samochód i próbował uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali 29-latka, pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 18. Funkcjonariusze zauważyli na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku kierowcę bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 29 km/h. - Mężczyzna zignorował wyraźne polecenie funkcjonariusza do zatrzymania się, minął policyjny radiowóz i zaczął uciekać. Ta informacja natychmiast została przekazana pozostałym patrolom - przekazał asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mężczyzna w pewnym momencie porzucił auto i chciał uciekać pieszo. Został jednak zatrzymany w rejonie ulicy Trawki.

Pościg ulicami GdańskaTVN24

Mężczyźnie pobrano krew do badań

Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

- Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Policjanci cały czas analizują zgromadzone informacje, sprawdzają także monitoringi. Teraz 29-latkowi grozi nawet pięć lat więzienia, odpowie też za wykroczenia drogowe, których dopuścił się, próbując uciec - dodał Chrzanowski.

Policja nie udziela informacji, ile radiowozów brało udział w pościgu. Jak wynika z Raportu Trójmiasta, z relacji świadków, za samochodem prowadzonym przez kierowcę ruszyło około dziesięciu radiowozów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft, MAK/gp

Źródło: TVN24, Raport Trójmiasta

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości