Biskup zakazał kontrowersyjnemu księdzu aktywności medialnej. Chodzi o wpisy na temat WOŚP

Autor:
mm/tok
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Bydgoszczy
Do zdarzenia doszło w BydgoszczyGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Bydgoszczy

Biskup diecezji bydgoskiej Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazał księdzu prałatowi Romanowi Kneblewskiemu wypowiadania się w mediach i prowadzenia działalności medialnej. Ma to związek z jego wpisem na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W komunikacie kuria podkreśliła, że dekret jest reakcją na ostatni wpis zamieszczony na Twitterze, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ksiądz Kneblewski zamieścił zdjęcie dzieci ubranych w mundurki Hitlerjugend, które zbierają pieniądze do puszek. Porównał tym samym wolontariuszy WOŚP do członków nazistowskiej formacji młodzieżowej.

"Jeżeli przywodzi Wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi” - napisał ks. Roman Kneblewski i po chwili opublikował kolejny wpis uderzający w fundację Jerzego Owsiaka.

W poniedziałek ordynariusz diecezji bydgoskiej biskup Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazał księdzu Kneblewskiemu prowadzenia aktywności medialnej. "Z dniem 31 stycznia 2023 r. zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w Internecie jak i formie konwencjonalnej" - napisał biskup w dekrecie z poniedziałku.

Kontrowersyjna działalność księdza

Działalność księdza Kneblewskiego od lat budzi ostre reakcje. Ksiądz w związku ze swoimi wypowiedziami został w 2019 r. odwołany z funkcji proboszcza bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i przeniesiony na emeryturę z prawem zamieszkania w domu księży emerytów.

Ksiądz Kneblewski po przejściu na emeryturę nie zaprzestał swojej aktywności w mediach społecznościowych. Znany jest z sympatyzowania z ruchem narodowym, krytyki lewicowych poglądów i ruchów kobiecych, negował istnienie pandemii COVID-19 i występował jako przeciwnik szczepień.

Autor:mm/tok

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Pozostałe wiadomości