TVN24 | Pomorze

Bałtyk zamarzł od Świnoujścia po ujście Wisły

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Kry lodowe przy ujściu Wisłytvn24
wideo 2/9
tvn24Kry lodowe przy ujściu Wisły

Utrzymująca się przez wiele dni ujemna temperatura sprawiła, że morze przy brzegu zamieniło się w lodową pustynię. Osoby, które wybrały się w weekend nad Bałtyk, mogły w wielu miejscach podziwiać ten widok. Jednak pogoda się zmienia.

W weekend na plażach w Międzyzdrojach, Świnoujściu (Zachodniopomorskie) czy w Mikoszewie, Stegnie (Pomorze) pojawiło się znów mnóstwo spacerowiczów. Tym razem atrakcją było zamarznięte morze.

Ujemne temperatury utrzymywały się od ponad tygodnia, więc w wielu miejscach przy brzegu Bałtyk zamienił się w lodową pustynię. W Świnoujściu na przykład z plaży nie było widać, gdzie zaczyna się morze, a gdzie kończy zmarzlina.

Plaża w MiędzyzdrojachTVN24

Z kolei w okolicach ujścia Wisły silny wiatr wypchnął krę na brzeg. Wchodzenie na taką krę lub na zamarznięte morze może skończyć się tragicznie. Lepiej obserwować piękne zimowe widoki z bezpiecznej odległości.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Temperatura się jednak zmienia i mróz ma odpuścić. Dlatego dziś i jutro to prawdopodobnie ostatnia szansa, by zamarznięty Bałtyk zobaczyć.

Aktualną prognozę pogody możesz codziennie znaleźć na stronach TVN Meteo.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24/Edyta Kozakiewicz