Ziobro wyrzucił Kurskiego. "Szkodził wizerunkowi partii"

Decyzja o usunięciu Kurskiego z "Solidarnej Polski" miała zapaść w zeszłym tygodniu
Decyzja o usunięciu Kurskiego z "Solidarnej Polski" miała zapaść w zeszłym tygodniu
Źródło: tvn24

Jacek Kurski został usunięty z Solidarnej Polski. Decyzję podjął główny zarząd partii, a oficjalnym powodem miało być szkodzenie wizerunkowi ugrupowania - pisze "Rzeczpospolita". - Nie dostałem żadnej oficjalnej informacji. Słyszałem tylko plotki - skomentował te doniesienia w rozmowie z tvn24.pl Kurski.

Decyzja o usunięciu Kurskiego miała zapaść w zeszłym tygodniu. Głosowało za nią kilkunastu członków zarządu Solidarnej Polski - pisze "Rzeczpospolita". Tylko jeden się wstrzymał. Oficjalnym powodem usunięcia Kurskiego było szkodzenie wizerunkowi partii.

Chodzi o prasowe doniesienia o kolejnych naruszeniach przepisów drogowych przez Jacka Kurskiego. Zwrócono też uwagę na "kompromitujący wynik w wyborach do europarlamentu w Warszawie".

List do Kurskiego

Jak podaje "Rzeczpospolita", informację o usunięciu Kurskiego potwierdził rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki.

- Taka decyzja została podjęta, ale nie chcę o niej rozmawiać - stwierdził. Zastrzegł, jednocześnie, że nie poinformowano o tej decyzji mediów, bo do Kurskiego zawiadomienie wysłano pocztą. - Nie wiemy, czy już do niego dotarło - wyjaśnił.

- Nie dostałem żadnej oficjalnej informacji. Słyszałem tylko plotki. Do informacji odniosę się, jak dostanę oficjalne zawiadomienie w tej sprawie - powiedział w rozmowie telefonicznej z tvn24.pl Jacek Kurski. Poseł obecnie jest na urlopie.

Z niejednego pieca...

Polityczna kariera Jacka Kurskiego to pasmo błyskotliwych wzlotów i bolesnych upadków. I długa lista ugrupowań, z którymi się wiązał.

W połowie lat 80. wstąpił do NSZZ "Solidarność". W latach 90. współpracował z Janem Olszewskim, przystępując do tworzonego przez byłego premiera Ruchu Odbudowy Polski (ROP). Był członkiem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego wchodzącego w skład AWS.

Po przegranych przez tę partię wyborach wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Nie otrzymał jednak miejsca na liście kandydatów w wyborach samorządowych w 2002. Odszedł z PiS do Ligi Polskich Rodzin.

W 2004 popadł w konflikt z liderem LPR na Pomorzu Robertem Strąkiem i został wykluczony z tej partii, po czym ponownie przystąpił do PiS. Był uważany za jednego z autorów podwójnego wyborczego zwycięstwa PiS w 2005 r.

W 2011 po głośnym konflikcie PiS zdecydował o wykluczeniu Kurskiego. Wtedy ten zaangażował się w budowę powstałej w 2012 partii Solidarna Polska, której został wiceprezesem. Po przegranych eurowyborach, kilka tygodni temu Kurski pojawił się na "kongresie zjednoczeniowym prawicy", organizowanym przez PiS.

Autor: jl//gak / Źródło: Rzeczpospolita, tvn24.pl

Czytaj także: