Wypadek autokaru na A4. Ranna kobieta w ciąży

Autokar wypadł z drogi na autostradzie A4
Autokar wypadł z drogi na autostradzie A4
Źródło: tvn24

Na autostradzie A4 w powiecie bocheńskim doszło do wypadku z udziałem autokaru. Pojazd wypadł z drogi, ranna została kobieta w ciąży. Autostrada była nieprzejezdna przez kilka godzin.

TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Autokar wypadł z drogi na A4 pomiędzy węzłami Brzesko i Bochnia i wpadł do rowu, ale nie przewrócił się. Na miejsce przyjechało dziewięć zastępów straży pożarnej oraz helikopter ratunkowy.

Ranna kobieta w ciąży

Lekko ranna została kobieta w ciąży, której strażacy pomogli w opuszczeniu pojazdu.

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy ok godz. 3:30 w nocy - powiedział st. kpt. Sebastian Woźniak ze straży pożarnej w Krakowie.

- Początkowo zdarzenie było bardzo poważne, wstępnie mieliśmy informację, że poszkodowanych jest 21 osób, dlatego zostało zadysponowanych dziewięć zastępów - poinformował. - Na szczęście to zdarzenie nie było tak poważne, jak się zapowiadało - dodał st. kpt. Woźniak.

Na miejsce podstawiony został już autokar zastępczy, którym 23 osoby jadące autokarem mogły kontynuować podróż. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Przywrócono ruch na A4

Autostrada A4 jest już przejezdna zarówno w kierunku Tarnowa, jak i Krakowa. Wcześniej droga była zablokowana w obu kierunkach.

Autor: mm/kk / Źródło: tvn24

Czytaj także: