Polska

Kandydaci do Sejmu i Senatu startujący z Opola

Polska

Aktualizacja:
Wybory parlamentarne 2019 Opole: kandydaci do Sejmu i Senatu [Listy wyborcze]
Wybory parlamentarne 2019 Opole: kandydaci do Sejmu i Senatu [Listy wyborcze]Państwowa Komisja Wyborcza
wideo 2/35

Wybory do parlamentu 2019. Prezentujemy listy kandydatów do Sejmu startujących z okręgu nr 21 w Opolu oraz listę kandydujących do Senatu z opolskich okręgów nr 51, 52 i 53.

Lokale wyborcze w Opolu będą otwarte 13 października od godziny 7 rano do godziny 21. Oto lista wszystkich zarejestrowanych kandydatów do Sejmu i Senatu z Opola.

Okręg wyborczy nr 21 [Opole] - kandydaci do Sejmu

Lista nr 1 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1. KUKIZ Paweł Piotr, muzyk, nie należy do partii politycznej

2. RAKOCZY Stanisław, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

3. GRABOWSKI Paweł, radca prawny, nie należy do partii politycznej

4. KONOPKA Antoni Jacek, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

5. POŚPIECH Piotr, prawnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

6. OSZAŃCA Marcin Krzysztof, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

7. ZAGOLA Agnieszka Izabela, prezes spółki, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

8. JAGIEŁŁO Wojciech Jan, pracownik samorządowy, nie należy do partii politycznej

9. GŁOWACKI Kazimierz, pośrednik obrotu nieruchomościami, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

10. WICIAK Tomasz Paweł, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

11. ZAJĄC Barbara, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

12. KRZESIŃSKI Jan, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

13. MALIK-MENDELSKA Katarzyna Agnieszka, politolog, nie należy do partii politycznej

14. MARKIEWICZ Jolanta, doradca zawodowy, nie należy do partii politycznej

15. KAŁWAK Leszek, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

16. KUPNY Danuta Teresa, dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej, nie należy do partii politycznej

17. ZAWIŚLAK Alicja, przedstawiciel władzy samorządowej, nie należy do partii politycznej

18. GAJDA Ryszard Jan, inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

19. LEWIŃSKA Bożena Zofia, lekarz medycyny, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

20. KROK Miłosz Stanisław, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

21. WIECZOREK-GRINER Agnieszka Danuta, ekonomista, nie należy do partii politycznej

22. ŚMIGIELSKA Maria Ewa, nauczyciel akademicki - nauki o ziemi, nie należy do partii politycznej

23. HANKUS Mirosław, kierownik oddziału utrzymania ruchu i remontów, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

24. SAWICKI Grzegorz Adam, dyrektor do spraw badawczo-rozwojowych, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Lista nr 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość

1. POROWSKA Violetta Teresa, wyższy urzędnik państwowy, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2. CZOCHARA Katarzyna Beata, filolog germański, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

3. KOWALSKI Janusz Marcin, specjalista analizy i rozwoju rynku, nie należy do partii politycznej

4. BORTNICZUK Kamil, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

5. DUDA Antoni Eugeniusz,parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

6. KŁOSOWSKI Sławomir, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

7. NASZKIEWICZ Jerzy Kazimierz, pracownik biurowy, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

8. CHRZANOWSKI Andrzej, dyrektor infrastruktury, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

9. BARAŃSKA Teresa, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

10. BUŁA Damian Jakub, politolog, specjalista do spraw ustrojowo-samorządowych, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

11. KOMARZYŃSKI Wojciech Stanisław, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

12. KITAJGRODZKI Zbigniew, adwokat, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

13. MARKOWSKI Marko Piotr, pracownik administracyjny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

14. OGNISTY Tomasz Szczepan, specjalista do spraw rolnictwa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

15. KOLBEK Dariusz Stanisław, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

16. BRATOSIEWICZ Zbigniew Józef, przedstawiciel władzy samorządowej, nie należy do partii politycznej

17. CHABRASZEWSKA Anna, nauczyciel języka obcego, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

18. MAJERSKA Izabela Barbara, naczelnik/kierownik wydziału, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

19. STASIOROWSKA Anna Katarzyna, pracownik obsługi biurowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

20. DEPTUŁA Adam, nauczyciel akademicki - nauki techniczne, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

21. KOLEMBA-GASCHKA Martyna Maria, specjalista do spraw public relations, nie należy do partii politycznej

22. GRZEBIŃSKA Anna, technolog żywności, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

23. ŻUKOWSKA-JACYKOWSKA Maria Magdalena, specjalista analizy i rozwoju rynku, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

24. OCIEPA Marcin Michał, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

Lista nr 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. ZAWISZA Marcelina Monika, specjalista polityki społecznej, członek partii politycznej: Lewica Razem

2. WOŹNIAK Piotr Jan, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

3. PILC Jarosław Stanisław, politolog, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

4. JURCZYK-MIŻEJEWSKA Anna Maria, technik ekonomista, członek partii politycznej: Lewica Razem

5. OLIŃSKA-BIEG Małgorzata Jolanta, ekonomista, nie należy do partii politycznej

6. KACZOR Maciej, specjalista administracji publicznej, nie należy do partii politycznej

7. DROST Andrzej Oswald, kontroler energii elektrycznej - inkasent, członek partii politycznej: Lewica Razem

8. JUSZCZYK Grażyna, nauczyciel, członek partii politycznej: Lewica Razem

9. NOWAK Stanisław, ekonomista, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

10. BARYŁOWICZ Anna Danuta, plastyk, członek partii politycznej: Lewica Razem

11. ŚWITLIK Adam Lesław, pracownik socjalny, nie należy do partii politycznej

12. GAŁĄZKA Iwona, psycholog, członek partii politycznej: Lewica Razem

13. MUCHA Paweł Józef, prawnik, członek partii politycznej: Lewica Razem

14. GĄSOWSKA-KRAMARZ Agata, architekt, nie należy do partii politycznej

15. ZĘBALA Andrzej Marian, ekonomista, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

16. PAPROTA Katarzyna Ewa, konsultantka ds. klienta, członek partii politycznej: Lewica Razem

17. BEDNAREK Grzegorz Paweł, specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy, nie należy do partii politycznej

18. KYCIA Anna Magdalena, politolog, członek partii politycznej: Lewica Razem

19. SORGOWICKI Michał Karol, lekarz weterynarii, członek partii politycznej: Lewica Razem

20. MIENTUS Alina Małgorzata, specjalista ds. zamówień publicznych, nie należy do partii politycznej

21. OSIADŁY Piotr Wojciech, pedagog, członek partii politycznej: Lewica Razem

22. PODMOSTKA Natalia Maria, pedagog, nie należy do partii politycznej

23. PRZYSTAJKO Jerzy,aptekarz, członek partii politycznej: Lewica Razem

Lista nr 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. WILK Jacek, adwokat, członek partii politycznej: Korwin

2. FOMICZ Łukasz Rafał, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

3. SZKARUPSKI Daniel, specjalista ds. relacji biznesowych, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

4. BARTNIK Longin, audytor energetyczny, członek partii politycznej: Korwin

5. BEDRUNKA Jakub Hubert, inżynier mechanik, członek partii politycznej: Korwin

6. SIENKIEWICZ Ewa Małgorzata, księgowa, nie należy do partii politycznej

7. PUK Bartosz Adam, kierownik firmy, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

8. JASTRZĘBSKA Anna Maria, technik budowlany, nie należy do partii politycznej

9. SEKIETA Kamila Urszula, architekt, nie należy do partii politycznej

10. DZIONY Anna, ekonomista, nie należy do partii politycznej

11. PRZEŁOŻNA Teresa, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

12. WOJNAR Genowefa, nauczyciel, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

13. PĘKALSKI Marcin, nauczyciel wychowania fizycznego, nie należy do partii politycznej

14. GÓRNY Jarosław, asystent rodziny, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

15. KWIECIŃSKA Jolanta Halina, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

16. ZARĘBA Zbigniew, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

17. JARECKI Tomasz, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej

18. DZIĘGIELEWSKI Zbigniew Henryk, urzędnik, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

19. ROMANOWICZ Bartosz Dawid, prawnik, nie należy do partii politycznej

Lista nr 5 - KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI

1. ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej, politolog, członek partii politycznej: Nowoczesna

2. KOSTUŚ Tomasz Tadeusz, politolog, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

3. BIEŃ Elżbieta Maria, kierownik działu w instytucji pomocy społecznej, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

4. WILCZYŃSKI Ryszard Jan, pracownik administracji samorządowej, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

5. JUREK Monika Małgorzata, nauczyciel, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

6. MILLER Rajmund Tadeusz, lekarz medycyny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

7. WĘGRZYN Robert, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

8. ZIÓŁKO Zbigniew Józef, nauczyciel, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

9. NOWAK Artur, urzędnik samorządowy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

10. GOC Tadeusz Franciszek, inżynier górnik, nie należy do partii politycznej

11. TRZEPIZUR Janusz Roman, ekonomista, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

12. NIEDŹWIEDŹ Joanna Krystyna, pracownik ochrony zdrowia, nie należy do partii politycznej

13. OŻÓG Monika, historyk sztuki, nie należy do partii politycznej

14. BESZ-JANICKA Małgorzata Ewa, inżynier ochrony środowiska, nie należy do partii politycznej

15. SULIKOWSKI Adrian Marcin, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Partia Zieloni

16. KUBALAŃCA Leokadia Albina, ekonomista, nie należy do partii politycznej

17. MAŁEK Henryk Paweł, mechanik energetyk cieplny, nie należy do partii politycznej

18. GRABOWSKA-ŚWIĘS Grażyna, inżynier rolnik, członek partii politycznej: Nowoczesna

19. RUDY Dragomir Antoni, historyk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

20. MUC-KLIMEK Ewa Helena, inżynier produkcji, nie należy do partii politycznej

21. RACZYŃSKI Adam Piotr, specjalista ds. zarządzania, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

22. KAMPA Rafał Krzysztof, specjalista ds. akustycznych, nie należy do partii politycznej

23. GAJEWSKI Dariusz Piotr, rolnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

24. KAMIŃSKA Barbara Ewa, ekonomista, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Lista numer 10 - KWW Mniejszość Niemiecka

1. GALLA Ryszard Jerzy, inżynier mechanik, członek partii politycznej: Regionalna. Mniejszość z Większością

2. DONATH-KASIURA Zuzanna Teresa, nauczyciel, członek partii politycznej: Regionalna. Mniejszość z Większością

3. SWACZYNA Józef Jerzy, wyższy urzędnik państwowy, nie należy do partii politycznej

4. GAIDA Bernard Józef, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej

5. GOLA Edyta Maria, ekonomista, nie należy do partii politycznej

6. STEUER Zygfryd Franciszek, strażak, nie należy do partii politycznej

7. RASCH Norbert Józef, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

8. HASSA Joanna Teresa, kulturoznawca, członek partii politycznej: Regionalna. Mniejszość z Większością

9. CIEPLIK Kryspin Tomasz, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

10. LASAR Mirosław Piotr, nauczyciel akademicki, nie należy do partii politycznej

11. KASPRZYK Anna Maria, księgowa, nie należy do partii politycznej

12. SACHANBIŃSKI Aleksander, lekarz, nie należy do partii politycznej

13. LEWKOWICZ Bogna Melania, farmaceuta, nie należy do partii politycznej

14. ŚWIERC Joachim Alfred, technik elektryk, nie należy do partii politycznej

15. KOSCHNY Maria Emilia, sekretarka medyczna, nie należy do partii politycznej

16. MAGOSZ Rafał Artur, ekonomista, nie należy do partii politycznej

17. RYCHLIK Krystyna Sylwia, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

18. GERSTENBERG Sebastian Andrzej, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

19. WIDERA Julita Maria, rolnik, nie należy do partii politycznej

20. GROEGER Bernard Adam, mechanik pojazdów samochodowych, nie należy do partii politycznej

21. HOBER Norbert Hubert, inżynier mechanik, nie należy do partii politycznej

22. SZŁAPA Stefan Jan, oficer pożarnictwa, nie należy do partii politycznej

23. LABISZ Brygida Barbara, ekonomista, nie należy do partii politycznej

24. PANKALA Jan, brakarz ds. emisji zanieczyszczeń, nie należy do partii politycznej

Okręg wyborczy nr 51 [Opole] - kandydaci do Senatu

1. CZERWIŃSKI Jerzy, parlamentarzysta, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2. MAZGUŁA Adam Józef, emerytowany oficer wojska polskiego, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA MAZGUŁY, nie należy do partii politycznej

3. SANOCKI Janusz Antoni, dziennikarz, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYWRÓCIĆ PRAWO, nie należy do partii politycznej

4. WOŹNIAK Jan Franciszek, pracownik samorządowy, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Okręg wyborczy nr 52 [Opole] - kandydaci do Senatu

1. BARTEK Rafał Jan, pedagog, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA, członek partii politycznej: Regionalna. Mniejszość z Większością

2. JAZŁOWIECKA Danuta, inż. budownictwa, zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

3. KAWA Marek, nauczyciel akademicki, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Okręg wyborczy nr 53 [Opole] - kandydaci do Senatu

1. GODYLA Beniamin Wincenty, przedsiębiorca, zgłoszony przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, nie należy do partii politycznej

2. KOLEK Roman Jacek, lekarz medycyny, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA, członek partii politycznej: Regionalna. Mniejszość z Większością

3. TOMASZEK Bogdan Stanisław, nauczyciel akademicki-nauki ekonomiczne, zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Autor: mart / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości