"Wszyscy to powinni wiedzieć". WOŚP pobił rekord w pierwszej pomocy

TVN24

Aktualizacja:

Mamy rekord Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie dlatego, że trzeba, ale dlatego, że warto. Rekord biła w poniedziałek Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej wolontariusze. Jurek Owsiak ogłosił także, że najbliższy 25. Finał będzie grał dla dzieci i seniorów, a partnerem wielkiego święta dobroczynności będzie Grupa TVN. Materiał "Faktów" TVN.

Ponad 85 tys. osób w całym kraju, równocześnie, przez pół godziny na zmianę wykonywało 30 uciśnięć i dwa wdechy ratownicze, czyli resuscytację krążeniowo-oddechową. Program edukacyjny skierowany był do wszystkich szkół podstawowych w Polsce.

Grupa TVN partnerem

Biorące w nim udział dzieci przyznawały, że udzielenie pierwszej pomocy nie jest takie łatwe i "trochę ręce bolą", ale nie miały również wątpliwości co do sensu nauki udzielania pierwszej pomocy: - Wszyscy to powinni wiedzieć.

Akcja po raz pierwszy została zgłoszona do Księgi Rekordów Guinnessa. - To jest jedna wielka edukacja, której nigdy za dużo - zapewnia Jurek Owsiak. - A rekord pójdzie na cały świat - podkreślił.

Na cały świat pójdzie też najbliższy, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I po raz pierwszy w historii WOŚP partnerem i gospodarzem finału będzie telewizja TVN.

- Jurek nas zapytał, czy wspieramy Orkiestrę, więc szybko odpowiedzieliśmy, że wspieramy - powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. - Udzielamy wsparcia przy pomocy głównego kanału, TVN24 i TTV. Czyli wszystko, co Grupa TVN posiada, w te dni orkiestrowe będziemy dla Owsiaka i jego drużyny przeznaczać - zapewnił.

15 stycznia Finał

Najbliższy Finał WOŚP już za trzy miesiące. 15 stycznia 2017 roku cała Polska znów będzie zbierać dla najmłodszych i najstarszych. WOŚP przez te wszystkie lata pomogła niemal każdemu szpitalowi w kraju. Na ten cel przekazała ponad 720 mln złotych, ale nadal dużo jest do zrobienia.

Więcej materiałów na stronie "Faktów" TVN.

Autor: mm/mtom / Źródło: Fakty TVN