TVN24 | Polska

Aktor posprząta mieszkanie za ponad 40 tysięcy, Gessler ugotuje za 16 tysięcy. Imponujące kwoty aukcji WOŚP

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
lukl,
jas//now,
adso
Źródło:
tvn24.pl
Rekord Finału WOŚP pobityTVN24
wideo 2/4
TVN24Rekord Finału WOŚP pobity

Kolacja od Magdy Gessler, wizyta na planie serialu od Magdaleny Różczki czy trening pod okiem olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego. To niektóre z aukcji, które można było licytować w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawdziwym hitem okazało się sprzątanie mieszkania w wykonaniu aktora Andrzeja Chyry oraz posiłek w towarzystwie Cezarego Pazury.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Politycy, aktorzy, sportowcy czy muzycy. Oni także wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na charytatywnych aukcjach oferowali swój czas lub wyjątkowe przedmioty. Przedstawiamy kilka zakończonych licytacji.

"Sprzątanie" cenione wyżej od "rodzinnego posiłku"

Prawdziwym hitem okazało się sprzątanie mieszkania, co zaproponował w ramach charytatywnej aukcji aktor Andrzeja Chyra. W licytację zaangażowały się 32 osoby. Ostateczna kwota, jaką zaoferowano za sprzątanie, to 42 700 złotych . "Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach" - zapewniał wcześniej aktor, który przyznawał, że liczył na zdobycie w ten sposób na WOŚP "choćby" 10 tysięcy złotych.

34 100 złotych - za tyle na aukcji WOŚP został wylicytowany "rodzinny posiłek", na który do swojego domu zaprosili Cezary Pazura wraz z żoną Edytą. "Gotować będzie Edyta. U nas w domu będzie super" - zachęcał aktor.

Zaproszenie na kolację dla dwóch osób od Magdy Gessler zostało wylicytowane za 16 034 złotych. Gessler sama wymyśli menu, udekoruje stół, zaskoczy gości magią i kreatywnością. Po kolacji przekaże swoim gościom fartuch z programu "Kuchenne Rewolucje".

Za 15 655 złotych zwycięzca aukcji będzie mógł przygotować posiłek w towarzystwie Adama Bodnara. Rzecznik Praw Obywatelskich najchętniej ugotuje potrawę swojej ulubionej kuchni włoskiej. Gwarantuje też interesującą rozmowę i swoje publikacje z autografem.

11 300 złotych - tyle zwycięzca aukcji zapłacił za spędzenie dnia w Sejmie oraz wieczoru w Teatrze Wielkim w Warszawie z Małgorzatą Kidawą-Błońską. - Dzielmy się dobrem, bądźmy razem, budujmy Orkiestrę, bo warto pomagać - podsumowuje wicemarszałek Sejmu.

Z kolei spacer po Warszawie w doborowym towarzystwie aktora Andrzeja Grabowskiego został wylicytowany za sumę 10 599 złotych. Nieco mniej - 10 099 złotych - przyniesie WOŚP przejażdżka rowerem lub przebieżka po stolicy Wielkopolski i okolicach z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

Z kolei Magdalena Różczka zapraszała do wizyty na planie serialu TVN "Tajemnica zawodowa". Ostateczna kwota, jaką uzyskała na aukcji, to 8200 złotych. Aktorka zapowiadała cały dzień przygód filmowych, a nawet zagranie epizodu w serialu, jeśli zwycięzca aukcji poczuje w sobie taką moc.

Inna aktorka, Małgorzata Kożuchowska, za 7600 złotych oddała dwuosobowe zaproszenie na spektakl "Matka Joanna od Aniołów".

5 533,02 złotego - za tyle natomiast został wylicytowany trening pływacki pod okiem olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego. Z kolei Grażyna Torbicka przekazała na aukcję WOŚP klawiaturę fortepianu Ignacego Jana Paderewskiego. Ta kopia została wykonana specjalnie na potrzeby filmu "Hiszpanka" z 2014 roku, który opowiadał o Powstaniu Wielkopolskim. Aukcja została zakończona kwotą 4594 złotych.

ZOBACZ WIĘCEJ. 29. FINAŁ WIELKIEJ OREKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY >>>

29. Finał WOŚP

Finał kończymy z wynikiem 127 495 626 złotych - poinformowała fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilka minut po północy w poniedziałek.

Wolontariusz WOŚPTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem "Finał z głową" zbierała środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, między innymi wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Autor:lukl, jas//now, adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl