24-latek poszukiwany w sprawie dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję

Autor:
mjz,
fc
/ prpb
Źródło:
PAP
24-latek poszukiwany w sprawie dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję
24-latek poszukiwany w sprawie dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję
wideo 2/5
24-latek poszukiwany w sprawie dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję

24-latek poszukiwany w sprawie dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie – przekazała podinspektor Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Dodała, że wszystko wskazuje na to, że w piątek zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Mężczyzna był poszukiwany od środy.

24-latek podejrzany o zabójstwo dwóch osób na terenie powiatu międzychodzkiego został zatrzymany. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury w Poznaniu.

W środę w trakcie gaszenia pożaru mieszkania w miejscowości Muchocin strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały, że mężczyzna został zabity. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Według ustaleń funkcjonariuszy 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia.

Zwłoki jednego z mężczyzn znaleziono w MuchocinieTVN24

Według śledczych ten sam mężczyzna miał potem zabić 45-letnią kobietę w jej mieszkaniu w Międzychodzie. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód niedaleko Międzychodu i uciekł do lasu. Od środy za mężczyzną trwała policyjna obława.

Wiadomo było, że poszukiwany przebywał wcześniej w szpitalu psychiatrycznym. - Nie zbiegł z niego, po prostu skończył się tam jego pobyt i w marcu zeszłego roku opuścił placówkę - zaznaczał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

"W tej chwili kontakt z mężczyzną jest utrudniony"

- Około godziny 20.00, w czasie trwania akcji poszukiwawczej skoncentrowanej w rejonie Warty, w terenie leśnym, gdzie został znaleziony plecak poszukiwanego 24-latka, on sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie. Został formalnie zatrzymany. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do prokuratury w Poznaniu w celu dokonania dalszych czynności związanych ze zdarzeniami, które miały miejsce w środę – przekazała w czwartek wieczorem podinspektor Iwona Liszczyńska.

- W tej chwili kontakt z mężczyzną jest utrudniony. My natomiast koncentrujemy się na tym, żeby ustalić gdzie był, gdzie przebywał w ostatnim czasie. Na komendę zgłosił się sam. Koncentrujemy się na tym, żeby doprowadzić mężczyznę do prokuratury, tam na pewno zostaną przeprowadzone z nim dalsze czynności procesowe - mówiła około godziny 21 podinspektor Liszczyńska na antenie TVN24.   - W tej chwili mężczyzna przebywa w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie, tutaj się zgłosił - dodała. Powiedziała też, że "wszystko wskazuje na to, że jutro, kiedy tylko to będzie możliwe, zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i przekazany do dyspozycji prokuratorów". Pytana, czy teraz, po tym, jak mężczyzna sam zgłosił się na policję, można powiedzieć coś więcej o ofiarach, w jaki sposób były powiązane z podejrzanym, odparła: - Wszystkie te okoliczności będą ustalane podczas prowadzonych w najbliższym czasie czynności procesowych.

Postępowanie w sprawie zabójstw przejęła od prokuratury w Szamotułach poznańska prokuratura okręgowa. W czwartek Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę pieniężną za pomoc w ujęciu poszukiwanego. Wcześniej policja opublikowała wizerunek 24-latka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz, fc / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości