Większość Polaków zadowolona ze swojej sytuacji życiowej

15.10.2015 | Przedwyborcze nastroje i oczekiwania. Jak się zmieniło życie Polaków przez ostatnich osiem lat?
15.10.2015 | Przedwyborcze nastroje i oczekiwania. Jak się zmieniło życie Polaków przez ostatnich osiem lat?
Fakty TVN
Fakty TVNWedług większości ankietowanych ich sytuacja nie zmieni się po wyborach

Prawie 70 procent Polaków dobrze ocenia swoją sytuację życiową - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Jednocześnie blisko połowa deklaruje, że nie zmieniła się ona w ciągu 8 lat rządów koalicji PO-PSL.

W badaniu przeprowadzonym przez Millward Brown 69 procent ankietowanych oceniło, że dobrze ocenia swoją aktualną osobistą sytuację życiową (zdecydowanie dobrze - 14 procent, raczej dobrze - 55 procent). 28 procent respondentów jest przeciwnego zdania (zdecydowanie źle - 8 procent, raczej źle 20 procent). 3 procent respondentów nie ma jednoznacznego zdania w tej sprawie.

Rządy koalicji nie miały większego wpływu

Badani zostali również zapytani, jak zmieniła się ich sytuacja w ciągu ostatnich 8 lat rządów PO-PSL. 48 procent respondentów deklaruje, że ich sytuacja nie zmieniła się. 21 procent uważa, że zmieniła się na lepsze. Z kolei zdaniem 27 procent badanych ich życiowa sytuacja zmieniła się na gorsze. 4 procent respondentów nie ma jednoznacznego zdania i odpowiedziało „trudno powiedzieć”.

Wybory nic nie zmienią

W przeprowadzonym badaniu ankietowani odpowiedzieli również na pytanie, czy ich sytuację zmienią nadchodzące wybory parlamentarne. Ponad połowa respondentów ( 57 procent) uważa, że sytuacja ta nie zmieni się. 22 procent badanych liczy, że ich sytuacja poprawi się, natomiast według 8 procent zmieni się na gorsze. 13 procent respondentów odpowiedziało, że nie ma zdania w tej kwestii.

Sondaż Millward Brown dla „Faktów" TVN i TVN24 został przeprowadzony telefonicznie w dniach 13-15 października na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie wśród osób powyżej 18 lat. W badaniu wzięło udział 2006 osób.

#CzasDecyzji. Najświeższe informacje wyborcze w tvn24.pl

Autor: js/ / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości