Polska

Walka o życie dziecka na oczach internautów

Polska

Blog bólu i nadziei
TVN24Blog bólu i nadziei

Mała Maja z powodu złośliwego guza mózgu przeszła już kilka operacji i 21 chemoterapii. Jej rodzice znaleźli sposób na odreagowanie stresu związanego z chorobą córki - założyli bloga. Na oczach internautów walczyli z zabójczą chorobą. Wygrali - Maja pokonała raka.

5 maja 2006 roku "Wczoraj czekaliśmy na cud. Przeczuwaliśmy w głębi duszy, że zbliża się coś niedobrego. I stało się - dzisiaj zawiozłem dziewczyny do szpitala." To fragment bloga Piotra Reichelta, który pisząc w sieci zmagał się z bólem i chorobą córeczki. On i jego żona Aneta każdego dnia dzielili się na blogu swoim cierpieniem.

- Wszystko się we mnie kłębiło, byłem zamknięty w sobie, miałem tyle myśli na sekundę - opowiada Piotr. Dlatego zaczął prowadzić bloga. To był jego sposób na oswojenie choroby i powiedzenie światu, jak trudno patrzeć na cierpienie własnego dziecka. Blog dodawał im sił.

Blog stał się wirtualnym członkiem rodziny, który zawsze potrafił pocieszyć dobrym słowem. Piotr Reichelt o swoim blogu

Piotr i Aneta mają nadzieję, że świadectwo ich zmagań przywróci nadzieję tym, którzy nie mają już sił na walkę z chorobą.

Żeby Maja była zdrowa

Dzisiaj trudno uwierzyć, że Maja przeszła w swoim krótkim życiu tak wiele. Żeby pokonać złośliwego guza mózgu, konieczne były liczne operacje i chemoterapia. Teraz jej rodzice ze wzruszeniem obserwują kolejne postępy córki. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania i nowe osiągnięcia.

Zmienił się także blog. Szpitalne zdjęcia powoli znikają, pojawiają się za to rodzinne fotografie. A czytelnicy, którzy jeszcze niedawno modlili się o zdrowie Mai, czekają na kolejne pomyślne wiadomości.

Państwo Reichelt chcą jednak pamiętać, co przeszli. To była dla nich wyjątkowa lekcja życia. Mają nadzieję, że blog będzie kiedyś także pamiątką dla Mai.

- Dziękujemy Bogu, że udało się zwalczyć chorobę - mówi Piotr. - Mamy tylko jedno marzenie: żeby Maja była zdrowa - podkreśla jej mama.

Niezwykłe świadectwo

Blog państwa Reicheltów wzruszył nie tylko internautów. Docenili go jurorzy konkursu na blog roku 2007 organizowanego przez Onet.pl. Zwycięzcę tegorocznego konkursu poznamy już w przyszłym tygodniu.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości