Walczą z parkującymi jak święte krowy

Walczą z parkującymi jak święte krowy
Walczą z parkującymi jak święte krowy
Fakty TVN
Fakty TVNNiektórzy kierowcy parkują jak popadnie

Blokują wjazd, zastawiają chodnik, a nawet torowiska i ścieżki rowerowe - tak parkują niektórzy kierowcy. Jest problem, więc pytanie, co poradzić, kiedy służby sobie nie radzą. Może radę da patrol z dziecięcym wózkiem, albo święte krowy w internecie?

Z nieprawidłowo parkującymi kierowcami, którzy nie pozostawiają pieszym obowiązkowego "1,5 metra" na chodniku postanowił walczyć Sławomir Szota, oficer rowerowy z Opola.

Ponieważ uświadamianie właścicieli czterech kółek to - jak się przekonał - walka z wiatrakami, postanowił więć uświadomić... strażników miejskich.

- Nie dostrzegają tego problemu, więc należałoby poprzez pewne działania edukacyjne uczulić ich na te sprawy - stwierdza.

Niech strażnicy - jak postuluje Szota - chwycą za wózki dziecięce i spróbują tak, jak on, czy inni opolanie, przejść chodnikiem. Szybko okaże się, że to wędrówka z przeszkodami. Wszędzie pełno bowiem aut, które blokują chodniki.

Strażnicy miejscy propozycję oficera rowerowego traktują jako żart, bo nie wyobrażają sobie rajdów z wózkiem w godzinach pracy. Choć jak podkreślają, doskonale zdają sobie sprawę z problemu źle zaparkowanych aut.

- W naszych szeregach są zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy mają małe dzieci. Jeżdżą wózkami i widzą te problemy, starają się to później wykorzystywać w pracy - mówi Krzysztof Maślak ze Straży Miejskiej w Opolu.

I dodaje: - Nie wyobrażam sobie natomiast strażnika miejskiego, umundurowanego, który pcha wózek.

Piętnowanie i ośmieszanie

Może więc potrzebny jest inny patent na walkę z krnąbrnymi kierowcami - np. napiętnowanie publiczne. Tym zajmuje się strona święte krowy.pl.

Każdy może wysłać tu zdjęcie "świętej krowy", która zablokowała drogę, zostawiła na chodniku tyle miejsca, by przejść mogli wyłącznie szczupli, czy rozpanoszyła się na dwóch miejscach postojowych.

- Jest to sposób piętnowania i ośmieszania. Może zastanowią się dwa razy, zanim staną, jak przysłowiowa święta krowa - mówi Karol Banaszkiewicz z portalu swietekrowy.pl

Autor: MAC/tr / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości