TVN24 | Polska

Wałbrzych. Wybuch gazu w kamienicy

TVN24 | Polska

Autor:
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Wybuch gazu w kamienicy w Wałbrzychu
Wybuch gazu w kamienicy w WałbrzychuTVN24
wideo 2/4
TVN24Wybuch gazu w kamienicy w Wałbrzychu

Wybuch gazu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Jak informuje straż pożarna, operator koparki uszkodził instalację, a gaz dostawał się do środka budynku i doszło do eksplozji. Jedna osoba została ranna.

Osiem zastępów straży pożarnej interweniowało po eksplozji gazu w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Wałbrzychu. Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu Tomasz Kwiatkowski, straż pożarna otrzymała zgłoszenia we wtorek, przed godziną 8. - Operator koparki uszkodził instalację, gaz dostawał się do wnętrza budynku i doszło do wybuchu - powiedział Kwiatkowski.

Pożar po wybuchu gazu w Wałbrzychuinternauta

30 osób ewakuowanych, jedna osoba została przewieziona do szpitala

W budynku było mało osób, a większość z nich opuściła go przed eksplozją. - 30 osób ewakuowano z przyległych budynków - dodał strażak. A w rozmowie z reporterką TVN24 dodał: - Jedna osoba została poszkodowana, to około 30-letnia kobieta w ciąży, która poprosiła o przebadanie. Na miejscu zdarzenia pracowała straż pożarna, policja, pogotowie gazowe oraz nadzór budowalny. Kwiatkowski poinformował, że decyzją nadzoru budowlanego budynek, w którym doszło do eksplozji, został wyłączony z użytkowania.

To dlaczego i jak doszło do wybuchu będzie wyjaśniała prokuratura.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: internauta

Pozostałe wiadomości