Premier "rozpocznie wygłaszanie mowy pożegnalnej", "nie złoży wniosku o wotum zaufania"

Źródło:
TVN24
Pasławska: Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania, nie chciałby przegrać tak sromotnie ze znienawidzonym Tuskiem
Pasławska: Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania, nie chciałby przegrać tak sromotnie ze znienawidzonym TuskiemTVN24
wideo 2/26
Pasławska: premier Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania, ponieważ nie chciałby przegrać tak sromotnie ze znienawidzonym Donaldem TuskiemTVN24

Czy jutro w Sejmie czeka nas scenariusz inny niż głosowanie nad dwiema kandydaturami na premiera? O tym dyskutowali goście "Kawy na ławę" w TVN24. - Premier Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania - oceniła Urszula Pasławska (PSL). - Jutro będzie dzień wielkiej porażki, upokorzenia Morawieckiego - dodała do tego Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO). Zdaniem Tomasza Treli (Lewica) Morawiecki "wygłosi mowę pożegnalną". Przemysław Wipler z Konfederacji oświadczył, że jego ugrupowanie nie poprze żadnego z proponowanych rządów. Prezydencki minister, Andrzej Dera, potwierdził natomiast, że "wszystko wskazuje na to, że 13 grudnia dojdzie do zaprzysiężenia nowego rządu".

Gośćmi Konrada Piaseckiego w niedzielnej "Kawie na ławę" w TVN24 byli Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska), Urszula Pasławska (PSL, Trzecia Droga), Marcin Przydacz (PiS), Tomasz Trela (Lewica), Przemysław Wipler (Konfederacja) oraz Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.

Politycy dyskutowali o planach jutrzejszych obrad Sejmu, w trakcie których odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego i najpewniej, parę godzin później, wybór Donalda Tuska na szefa rządu.

>> "Usłyszałam, że weekend to jest ten czas na pisanie expose"

Przydacz: Centrum głosuje z Lewicą. Chociaż mieli szansę

Marcin Przydacz, pytany o to, czy w poniedziałek w Sejmie dojdzie do innego scenariusza niż ten przewidywany, odparł, że "w pierwszej kolejności będzie jeszcze wygłoszone expose premiera Morawieckiego, pokazujące plan dla obozu Zjednoczonej Prawicy na najbliższe miesiące".

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki dopytywał, czy zdaniem posła PiS będzie to plan czy testament, Marcin Przydacz odparł, że "będzie to expose".

Przydacz dalej twierdził, że "wydawało się dla wielu wyborców, że Trzecia Droga ma być pewnego rodzaju trzecią drogą pomiędzy PiS-em a PO (w rzeczywistości Trzecia Droga głosiła hasło "Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS" - red.) jest trzecią drogą dla Donalda Tuska i wejścia do rządu".

Pytany, czy w takim razie nie ma wielkich nadziei na wotum zaufania dla rządu Morawieckiego, poseł odparł, że będzie "bardzo trudno". - Te ostatnie dwa tygodnie pokazały, że centrum sceny politycznej głosuje ręka w rękę z lewicą, z liberałami. Chociaż mieli szansę. Przecież były nawet sygnały w kierunku Polskiego Stronnictwa Ludowego, bezpośrednio, dotyczące objęcia teki premiera - mówił. - Pan Kosiniak-Kamysz woli, żeby premierem był Donald Tusk, niż żeby był nim Kosiniak-Kamysz - uznał.

Czy Morawiecki otrzyma wotum zaufania? Przydacz: będzie bardzo trudno
Czy Morawiecki otrzyma wotum zaufania? Przydacz: będzie bardzo trudnoTVN24

Pasławska: premier Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania

Wypowiadająca się po Przydaczu Urszula Pasławska z PSL zaznaczyła, że w jej ocenie "premier Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania". - Ponieważ nie chciałby, podejrzewam, przegrać tak sromotnie ze znienawidzonym Donaldem Tuskiem i nowym rządem - argumentowała.

- Co do Trzeciej Drogi, to naszym wielkim sukcesem jest to, że wygraliśmy wybory w kontekście zmiany sposobu prowadzenia władzy z PiS-owskiej na prodemokratyczną. Sukcesem Trzeciej Drogi, obywatelskiego społeczeństwa, jest też to, że rząd, który będzie skonstruowany, nie będzie rządem absolutnym, jednej partii - zauważyła.

Jak zapewniała, nowy rząd "będzie rządem demokratycznym, otwartym na obywateli". - Będzie rządem, który będzie słuchał obywateli i gdzie poglądy będą się ucierały. I to była nasza propozycja dla Polaków i cieszę się, że będziemy mogli już w najbliższych godzinach przeprowadzić ten rząd i wejść na spaloną ziemię po PiS-ie, a pola minowe będą wymagały bardzo precyzyjnego działania ministrów, saperów - mówiła posłanka.

Pasławska: Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania, nie chciałby przegrać tak sromotnie ze znienawidzonym Tuskiem
Pasławska: Morawiecki nie złoży wniosku o wotum zaufania, nie chciałby przegrać tak sromotnie ze znienawidzonym TuskiemTVN24

Dera: wszystko wskazuje na to, że 13 grudnia dojdzie do zaprzysiężenia nowego rządu

Andrzej Dera pytany był o to, jaki kalendarz polityczny przewiduje w najbliższych dniach i czy 13 grudnia dojdzie do zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska przez prezydenta Andrzeja Dudę..

- Zgodnie z polską tradycją demokratyczną, stosowaną nie tylko w Polsce, bo we wszystkich państwach demokratycznych, zwycięzca wyborów dostaje misję stworzenia rządu, bo ma najwięcej posłów i jest zwycięzcą. Ten czas również był potrzebny dzisiejszej większości parlamentarnej, po to, żeby móc rozmawiać. Oni kompletnie nie byli gotowi - oświadczył prezydencki minister.

- Stwierdzam fakty, możecie się z tego uśmiechać. Dopiero później żeście założyli sobie koalicję, porozumienie - dodał, zwracając się do posłów KO, Lewicy i Trzeciej Drogi.

Dera potwierdził jednak, że "jeżeli chodzi o spodziewany scenariusz, jeżeli się ten scenariusz spełni, to wszystko wskazuje na to, że 13 grudnia dojdzie do zaprzysiężenia nowego rządu".

Dera: jeśli spodziewany scenariusz się spełni, to wszystko wskazuje na to, że 13 grudnia dojdzie do zaprzysiężenia nowego rządu
Dera: jeśli spodziewany scenariusz się spełni, to wszystko wskazuje na to, że 13 grudnia dojdzie do zaprzysiężenia nowego rząduTVN24

Gasiuk-Pihowicz: PiS niestety ukradł Polakom dwa ostatnie miesiące

Kamila Gasiuk-Pihowicz oceniła, że "jutro będzie dzień wielkiej porażki, upokorzenia Morawieckiego". - Zastanawia mnie, jak człowiek może się zdecydować na tego typu upokorzenie, ale widać, że jest mocno wspierany przez pana prezydenta i to życie w urojonej rzeczywistości nadal funkcjonuje - skomentowała.

- Trzeba powiedzieć to bardzo jasno: Polacy powiedzieli, że mają dość rządów PiS-u. Mają dość zakłamania, rozkradania Polski, waszej polityki kadrowej. PiS niestety ukradł Polakom dwa ostatnie miesiące i pokazywał, że kompletnie nie szanuje decyzji, jaka została przez Polaków i Polki podjęta. Te dwa miesiące to są miesiące stracone. To miesiące bez KPO, miesiące bez budżetu, bez reformy wymiaru sprawiedliwości, miesiące bez uczciwości w telewizji publicznej - wymieniała. Dodała, że te dwa miesiące były "próbą betonowania się na posadach dobrze płatnych" i "czasem rozkradania".

Komentując wcześniejszą wypowiedź Andrzeja Dery, posłanka KO zapewniała, że spotkanie kandydatów na nowych ministrów pod przewodnictwem Donalda Tuska, na pięć dni przed powołaniem nowego rządu, pokazało bardzo jasno, że jesteśmy gotowi do przyjęcia władzy od razu".

- Rzeczy trudne będziemy załatwiali od ręki, na bardzo trudne może troszeczkę trzeba będzie poczekać. My nawet nie jesteśmy w blokach startowych, my już wystartowaliśmy, bo wiemy, że bardzo trudne decyzje będzie trzeba podejmować już od pierwszych godzin po przejęciu władzy, właśnie po to, by zatrzymać rozkradanie Polski - podsumowała.

>> "Autorski pomysł Donalda Tuska" i resortowy "gorący kartofel". Dziennikarze o nowym rządzie

Gasiuk-Pihowicz: jutro będzie dzień wielkiej porażki, upokorzenia Morawieckiego
Gasiuk-Pihowicz: jutro będzie dzień wielkiej porażki, upokorzenia MorawieckiegoTVN24

Trela: o naszej koalicji powiedzieliśmy miesiące przed wyborami

Tomasz Trela także stwierdził, że "od 15 października wszystko było jasne". - Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński i pan prezydent Andrzej Duda, wiedzieli, że nie mają szans na większość, dlatego, że my o naszej koalicji nie powiedzieliśmy 16 października. My o naszej koalicji powiedzieliśmy miesiące przed wyborami, że jesteśmy dogadani, że mamy to wszystko ustalone, że jak Lewica, Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska będą miały większość, to będą ze sobą współpracowały - podkreślił.

Wspominając konsultacje ugrupowań z prezydentem, po wyborach parlamentarnych, poseł zauważył, że po rozmowach "prezydent dostał jasną informację: Mateusz Morawiecki nie ma większości. Donald Tusk ma większość". - Pan prezydent po raz kolejny zagrał w drużynie pana Jarosława Kaczyńskiego i wpisał się w tę drużynę - stwierdził.

- Powiem, jaki będzie scenariusz na te trzy dni. Jutro o godzinie 10 wyjdzie pan premier Mateusz Morawiecki. Rozpocznie wygłaszanie mowy pożegnalnej, bo to będzie taki symboliczny polityczny pogrzeb ekipy i rządów Prawa i Sprawiedliwości. Później będą wystąpienia klubowe, będą pytania, (Morawiecki - red.) nie dostanie wotum zaufania i zacznie się procedura powołania prawdziwego rządu, nie pararządu - opisał.

Trela przypomniał, że od wyborów do dzisiaj minęło prawie dwa miesiące i że "to wszystko można było skrócić". - I za to obwiniam pana prezydenta Dudę - powiedział.

Trela: Mateusz Morawiecki rozpocznie wygłaszanie mowy pożegnalnej
Trela: Mateusz Morawiecki rozpocznie wygłaszanie mowy pożegnalnejTVN24

Wipler: "nie" dla obu rządów

Przemysław Wipler, pytany, czy Konfederacja poprze jutro rząd Morawieckiego lub Tuska, odparł, że jego ugrupowanie "wie, jaka jest sytuacja". - Cieszymy się, że kończy się rząd Mateusza Morawieckiego - powiedział.

Dodał, że jutro w Sejmie w trakcie debaty jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen wyjaśni, dlaczego Konfederacja "cieszy się z tego, że to koniec już tych ośmiu lat". - Które oceniamy równie krytycznie, jak poprzednich osiem lat rządów PO-PSL, ale z całkiem innych powodów, bardzo różnych powodów - dodał.

- Skończy się rząd, który mówił o ochronie suwerenności, a w Brukseli oddawał, w kolejnych miejscach, pole i zaciągał kolejne zobowiązania, rząd który podnosił podatki i składki, który dramatycznie zwiększył wydatki publiczne, który nie dbał o prywatność obywateli i rząd, który miał naprawić wymiar sprawiedliwości, a doszczętnie go rozbił - wymieniał poseł Konfederacji.

Wipler oświadczył, że zagłosują przeciwko obu rządom.

Wipler: cieszymy się, że to już koniec tych ośmiu lat, które oceniamy równie krytycznie, jak poprzednich osiem lat
Wipler: cieszymy się, że to już koniec tych ośmiu lat, które oceniamy równie krytycznie, jak poprzednich osiem latTVN24

ZOBACZ CAŁE WYDANIE "KAWY NA ŁAWĘ" Z 10 GRUDNIA:

Autorka/Autor:akw//mrz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W marcu czasami będzie chłodniej niż w lutym. Jakiej temperatury możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Czy ciepło powróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Źródło:
tvnmeteo.pl

- Spojrzałem w prawo i zobaczyłem, jak ludzie odbijają się od tego forda. Tragiczne przeżycie. Strasznie dużo krwi, ludzie krzyczeli. Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć przez pierwsze kilka godzin - opisuje jeden ze świadków wypadku na placu Rodła w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Igor i Mikołaj opowiedzieli o tym, co widzieli oraz emocjach, jakie towarzyszyły im w momencie, gdy auto wjechało w grupę pieszych.

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Trwa dogaszanie czterech hal produkcyjnych fabryki w Kaninie koło Lęborka, w województwie pomorskim. Na obszarze około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych od wczesnego rana pracuje ponad stu strażaków, działania mogą potrwać jeszcze do wieczora. Ratownicy apelują o niewychodzenie na zewnątrz.

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Pożar hal produkcyjnych w Kaninie koło Lęborka. Mieszkańcy piszą o "wielkiej tragedii" dla gminy

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W sobotę o północy zakończyły się tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Resort przekazał, że była ona spowodowana "ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tak zwanym szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Przez całą noc z soboty na niedzielę w Inguszetii na północnym Kaukazie trwały gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z lokalnymi bojownikami. W związku z walkami władze wprowadziły w regionie stan wyjątkowy - donosi agencja Reutera, powołując się na lokalne media. W niedzielę rano rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że bojownicy zostali zastrzeleni przez rosyjskie służby.

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Źródło:
Reuters

Niemiecka policja poinformowała w niedzielę, że poszukiwania dwóch osób podejrzewanych o udział w niemieckiej grupie terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (RAF) zakończyły się niepowodzeniem. W ostatni poniedziałek aresztowano już jedną z członkiń tej organizacji - Danieli Klette, która ukrywała się w Berlinie przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP
Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Z ustaleń policji wynika, że dwaj obywatele Słowacji przewrócili na drodze w Zastawiu (woj. lubelskie) 70-latka i zabrali mu portfel, po czym odjechali. Gdy zatrzymała ich policja, zarzekali się, że nie mają z tym nic wspólnego. Znaleziono przy nich jednak dokładnie tyle pieniędzy, ile wskazał 70-latek.

Policja: przewrócili 70-latka na drodze, zabrali portfel i odjechali  

Policja: przewrócili 70-latka na drodze, zabrali portfel i odjechali  

Źródło:
tvn24.pl

"Rzeczpospolita" ustaliła, że tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku wojsko dowoziło paliwo na stacje Orlenu. Ta operacje kosztowała armię kilkaset tysięcy złotych. Państwowa spółka nie zapłaciła za nią złotówki. Jak podaje dziennik, taką decyzję podjął ówczesny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Źródło:
Rzeczpospolita

Prawo i Sprawiedliwość może mieć ogromne problemy z utrzymaniem władzy na poziomie sejmików, a to wizerunkowo będzie naprawdę duża porażka - oceniła profesor Małgorzata Myśliwiec, politolożka z Uniwersytetu Śląskiego. W TVN24 odniosła się też do deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Deklaracja prezesa PiS. "Chyba nikt nie spodziewał się, że tak łatwo ustąpi"

Źródło:
TVN24

Zambia i sąsiednie Zimbabwe zmagają się z niespotykaną od dekad suszą. Wodospady Wiktorii, uznawane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, po wielu tygodniach suszy, zamiast kaskad wody pokazują turystom skalne ściany. Prezydent Zambii ogłosił stan wyjątkowy.

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Źródło:
PAP, Reuters, AP

740 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Ratownicy w Odessie pod gruzami odkryli zwłoki kobiety która własnym ciałem próbowała ochronić ośmiomiesięczne dziecko. Wcześniej odnaleźli w gruzach ciało trzymiesięcznego dziecka, które zginęło w nocnym ataku rosyjskich dronów bojowych na osiedle mieszkaniowe w tym ukraińskim mieście. Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego ataku Rosji wzrosła do dziesięciu. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin z i wokół Ukrainy.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Ministerstwo Infrastruktury przekazało, że analizuje temat wysokości opłat za badania techniczne pojazdów. - Resort stara się znaleźć rozwiązanie, które nie uderzy po kieszeni właścicieli samochodów, ale jednocześnie wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów - zapewnił rzecznik prasowy resortu Rafał Jaśkowski.

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Te opłaty nie zmieniły się przez dwadzieścia lat. Resort szuka rozwiązania

Źródło:
PAP

Pożar taksówki z napędem hybrydowym w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie). Auto stanęło w płomieniach po kolizji z dwoma innymi pojazdami. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Taksówka z napędem hybrydowym stanęła w płomieniach. Na środku skrzyżowania

Taksówka z napędem hybrydowym stanęła w płomieniach. Na środku skrzyżowania

Źródło:
tvn24.pl

Opóźnia się remont domków fińskich na Polu Mokotowskim. Urzędnicy informują, że byli zmuszeni do zmiany koncepcji odbudowy, która pierwotnie zakładała wykorzystanie oryginalnych fragmentów. Po rozbiórce okazało się, że wszystkie elementy budynków są w bardzo złym stanie technicznym i nie nadają się do ponownego użycia. 

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przed nami spore ochłodzenie, które spowodowane będzie zmianą cyrkulacji z południowej na północną. W połowie tygodnia temperatura w nocy może spaść miejscami do -5 stopni Celsjusza. - Czeka nas zasadnicza zmiana pogody, zastopowanie falstartu wiosny, który nastąpił w lutym - powiedział we "Wstajesz i weekend" Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

Czeka nas "zastopowanie falstartu wiosny". Jak zimno się zrobi?

Czeka nas "zastopowanie falstartu wiosny". Jak zimno się zrobi?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Minister spraw zagranicznych Słowacji Juraj Blanar spotkał się na forum dyplomatycznym w Antalayi w Turcji ze swoim odpowiednikiem z Rosji, ministrem Siergiejem Ławrowem. Szef słowackiego MSZ przedstawił mu między innymi stanowisko na temat wojny na Ukrainie. W opinii Słowaków konflikt nie ma rozwiązania militarnego, a konieczne są rozmowy pokojowe. Rosja z kolei wyraziła gotowość do współpracy "na poziomie parlamentarnym".

Szefowie MSZ Słowacji i Węgier spotkali się z Ławrowem

Szefowie MSZ Słowacji i Węgier spotkali się z Ławrowem

Źródło:
PAP

Tragiczny wypadek w jednym z gospodarstw w Olesznie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna podłączał siewnik do traktora, który go przygniótł. 42-latek zmarł na miejscu na skutek odniesionych obrażeń.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Źródło:
PAP

Nasz obóz polityczny potrzebuje teraz jedności, zdecydowanego przywództwa, szybkiego przejścia do ofensywy. Dlatego zmieniłem swoje polityczne plany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z braćmi Karnowskimi. - Zostaję, walczymy dalej - oświadczył. Wypowiedź skomentował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. "Dobra wiadomość" - napisał.

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
wPolityce.pl

Sprawa jest wyjaśniana bardzo dokładnie, bardzo intensywnie i bardzo szybko. Jest to konieczne – oznajmił kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Chodzi o opublikowanie przez Rosję podsłuchanej rozmowy oficerów Luftwaffe, niemieckich sił powietrznych, dotyczącej użycia niemieckich rakiet w Ukrainie.

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Źródło:
PAP

Wrocławscy policjanci odebrali w sobotę zgłoszenie o nielegalnej rozbiórce zabytkowej willi na Karłowicach. Gdy patrol dotarł na miejsce, po budynku niemal nie było już śladu. Dolnośląski wojewódzki konserwator zabytków zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl