TVN24 | Polska

Terlecki zakażony koronawirusem. "Test wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu"

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki we wtorek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. "Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu. Jasne, że na salę nie wróciłem" - zapewniał.

Jako pierwsze tę informację podało radio RMF FM. Według niego pozostali wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek są zdrowi.

Terlecki potwierdził informację o pozytywnym teście na obecność koronawirusa we wpisie na Twitterze. "Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu. Jasne, że na salę nie wróciłem" - zapewniał.

Skrytykował też posłów opozycji, którzy twierdzili, że mając już wiedzę o pozytywnym wyniku testu, Terlecki zasiadł w ławach sejmowych. "Oprócz zdrowia życzę odrobiny oleju w głowie" - napisał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Koronawirus wśród posłów

Tydzień temu posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz przekazała, że jest zakażona koronawirusem.

W zeszłym miesiącu o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa informował poseł koła Polskie Sprawy Paweł Szramka. Na początku tego roku koronawirusem zakazili się posłowie Lewicy: Włodzimierz Czarzasty, Tomasz Trela, Wiesław Szczepański, Marcin Kulasek oraz Anna Maria Żukowska. W zeszłym roku COVID-19 wśród parlamentarzystów przeszli między innymi wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, minister Przemysław Czarnek i były minister zdrowia Łukasz Szumowski, a posłowie Edward Siarka (PiS), Jerzy Polaczek (PiS) i Artur Dziambor (Konfederacja) w związku z zakażeniem wymagali hospitalizacji.

Koronawirus w Polsce

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 16 590 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 282 osoby z COVID-19 – najwięcej w czwartej fali pandemii w Polsce. Tydzień temu, 9 listopada, zanotowano 13 644 nowe przypadki i 220 zgonów, przy ponad 76 tys. wykonanych testów. Z kolei rok temu, 16 listopada, przeprowadzono ponad 35,1 tys. testów, wykryto 20 816 nowych zakażonych, zmarły 143 osoby.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 230 634 przypadki. Zmarło 79 161 osób z COVID-19.

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości