Eksplozja podczas szkolnego pokazu chemicznego. Nauczycielki i uczennice z obrażeniami

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
ft/kg/kwoj
Źródło:
TVN24, PAP
TVN24Eksplozja podczas szkolnego pokazu chemicznego w Tarnobrzegu

Dwie nauczycielki oraz dwie uczennice zostały poszkodowane w wyniku wybuchu, do którego doszło podczas pokazu chemicznego w trakcie dni otwartych szkoły podstawowej w Tarnobrzegu w województwie podkarpackim – przekazała straż pożarna. Cała czwórka trafiła do szpitala.

Uczennice w wieku 14 i 15 lat oraz 43-letnia nauczycielka zostały jeszcze w niedzielę wypisane do domów. U drugiej - 55-letniej nauczycielki - stwierdzono poparzenia drugiego stopnia, kobieta nadal przebywa w szpitalu.

Do wypadku doszło w niedzielę w czasie dni otwartych Szkoły Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu, w województwie podkarpackim. Jak podał rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu Jacek Widuch, eksplozja miała miejsce w czasie pokazu chemicznego.

- Dwie nauczycielki i dwie uczennice przygotowywały eksperyment chemiczny na korytarzu szkoły. W pewnym momencie doszło do wybuchu - informuje Beata Jędrzejewska-Wrona, rzeczniczka prasowa tarnobrzeskiej policji.

Postępowanie "w sprawie"

Strażacy, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi, zabezpieczyli substancję oraz udzielili pierwszej pomocy. Niedługo później do szkoły dotarły zespoły ratownictwa medycznego.

Na miejscu do późnych godzin wieczornych pracowali policjanci, który zbierali ślady i przesłuchiwali świadków zdarzenia. Jak tłumaczy Jędrzejewska-Wrona, na razie postępowanie prowadzone jest "w sprawie", a nie przeciwko komuś. To jednak może ulec zmianie. - Możliwe, że na późniejszych etapach śledztwa prokurator na podstawie zebranego przez nas materiału dowodowego uzna, że nauczycielkom powinny zostać postawione zarzuty. Może też się okazać, że cała sytuacja była nieszczęśliwym wypadkiem - wyjaśnia rzeczniczka. Na razie postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policja nie wie jeszcze, jakie konkretnie substancje wybuchły. - Zostanie powołany biegły który stwierdzi, jakie to były chemikalia, w jakim stężeniu i ilości i czy eksperyment był przeprowadzony w bezpieczny sposób - zapowiada Jędrzejewska-Wrona.

Do eksplozji doszło w Szkole Podstawowej numer 10 w TarnobrzeguŁukasz/Kontakt24
Google Maps

Autor:ft/kg/kwoj

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz/Kontakt24