TVN24 | Polska

Morawiecki o czwartej fali: jest realnym zagrożeniem

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład
Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład TVN24
wideo 2/25
TVN24Morawiecki: jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego. Dla nich jest Polski Ład

Mam ogromną nadzieję, że nie będziemy musieli wracać do dotychczasowych ograniczeń epidemicznych, ale naukowcy i lekarze epidemiolodzy przestrzegają nas przed czwartą falą koronawirusa. Ona jest realnym zagrożeniem – powiedział premier Mateusz Morawiecki w sesji pytań na Facebooku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W czasie poniedziałkowej sesji "Q&A" [pytań i odpowiedzi - przyp. red.] na Facebooku szef rządu pytany był, czy z początkiem jesieni i sezonu grypowego wróci dotychczasowa polityka związana z ograniczeniami epidemicznymi.

- Mam ogromną nadzieję, że nie, ale naukowcy i lekarze epidemiolodzy przestrzegają nas przed czwartą falą koronawirusa. Ona jest realnym zagrożeniem – oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki w sesji pytań i odpowiedzi w mediach społecznościowychFacebook/@MorawieckiPL

"Wszystkie różne polityki pandemiczne, których absolutnie bym nie chciał"

- Jeśli nie osiągniemy odporności zbiorowej, a ta jest możliwa tylko wtedy, kiedy osiągniemy pewien poziom procentowy zaszczepienia w całym społeczeństwie, to grozi nam czwarta fala, a w ślad za nią wszystkie różne polityki pandemiczne, których absolutnie bym nie chciał – powiedział.

Morawiecki mówił, że COVID-19 jest bardzo groźną chorobą. "Nie raz przechytrzyła wiele państwa świata, żeby nie powiedzieć, że wszystkie rządy". - Spodziewano się takiego obrotu zdarzeń, a mieliśmy do czynienia z zupełnie innym przebiegiem epidemii – zwrócił uwagę. Oświadczył, że "podchodzi do tego z ogromną pokorą, do tego, co będzie za kilka miesięcy".

- Chcemy mocno promować akcję szczepień. Stąd też - za moment - szczepić się będą mogli 16-latkowie i 17-latkowie – wskazał.

Premier podkreślił, że szczepionka jest bardzo skuteczna. - To wielka nadzieja na całkowite pozbycie się choroby – powiedział w sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej w mediach społecznościowych.

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/@MorawieckiPL

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości